در دیدار علی دایی با استاندار مازندران مطرح شد؛

ضرورت توجه به توریسم ورزشی در مازندران

 علی دایی در سفر به مازندران و با حضور در استانداری مازندران با سیدمحمود حسینی‌پور در خصوص مسایل ورزش و توریسم ورزشی در مازندران دیدار و گفتگو کرد.

استاندار مازندران پس از این دیدار طی یادداشتی دراین باره اظهار داشت : با اسطوره فوتبال ایران در باره مسایل ورزشی مازندران از جمله توریسم ورزشی و ضرورت تبدیل مازندران به قطب گردشگری ورزشی بین المللی صحبت کرد.

استاندار مازندران همچنین نوشت که با علی دایی در باره تیم فوتبال نساجی هم صحبت کرد و به پرسش های مرد اول فوتبال آسیا در باره ورزشگاه شهید وطنی پاسخ گفت.

متن کامل یادداشت حسینی پور به شرح زیر است :

شاید علی دایی را بتوان در زمره معدود اسطوره های ورزشی قلمداد کرد که با وسواس و دقت نظر خاصی از شهرتش استفاده می‌کند و هیچگاه شهرتش را با سودا گری نیامیخته است .  او که سال‌ها در سطح اول فوتبال آسیا و جهان درخشید و به یکی از اسطوره های ملی ارزشمند کشور تبدیل شده است امروز به دور از هیاهو و پروپاگاندای رایج هم دست در کار خیر دارد و هم با استفاده از ظرفیت های شخصی و ارتباطات سازنده‌اش ،در امور اجتماعی و اقتصادی فعال است .

در این نشست دوستانه از همه جا گفت و گو کردیم بویژه از تیم با افتخار و قهرمان نساجی و ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر پرس و جوکرد که مفصل به ایشان توضیح دادم.

از فرصت‌های منحصر به فرد و خدادادی مازندران گفت و بستری که برای توریسم ورزشی و ایجاد درآمد  برای مردم مازندران و اینکه احداث دوکمپ ورزشی مدرن می تواند مازندران را به قطب گردشگری ورزشی بین المللی و ایجاد رشد اقتصادی پایدار تبدیل نماید.

حضور ارزشمند اسطوره فوتبال ایران و جهان در استان مازندران را به عنوان یک فرصت مناسب برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه ورزش بین‌المللی می بینم تا در مسیر تعالی مازندران قوی مفتخر به تقدیم ده هزار و چهارصد شهید قهرمان است ، قرار دهیم .انشاالله

سید محمود حسینی پور استاندار مازندرانعلی دایی+استاندار مازندران

علی دایی از معدود چهره های شاخص ورزشی غیربومی است که از ورزش مازندران بویژه فوتبال آن اطلاعات خوبی دارد و شخصا تعداد زیادی از بازیکنان صاحب شهرت مازندرانی را که در فوتبال کشور حضور دارند از مازندران شناسایی و به تیم های مختلف معرفی کرد.دایی که شخصیتی محبوب بین مازندرانی هاست ، تنها در زمانی که سرمربی پرسپولیس بود چند بازیکن از تیم نساجی را برای بازی در تیم قرمز پوشان تهران به خدمت گرفت که از جمله آن می توان از محمد عباس زاده ،  علی علیپور ،  امید عالیشاه ، مهرداد کفشگری و رامین رضاییان  نام برد.

بیوگرافی کوتاه علی دایی

علی دایی (زادهٔ ۱۴ بهمن ۱۳۴۸)[الف] بازیکن فوتبال بازنشستهٔ تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس است که علاوه بر بازی در لیگ برتر ایران، سابقه حضور در لیگ‌های ستارگان قطر، امارات و بوندسلیگا آلمان را هم در کارنامه دارد. او اکنون مربی فوتبال، تجارت‌پیشه، کارآفرین و بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پوشاک ورزشی دایی است.

دایی که بهترین گلزن تاریخ تیم ملی ایران به‌شمار می‌رود؛ در نظرسنجی‌های سایت ای‌اف‌سی و برنامه نود با کسب اکثریت آرا به ترتیب به عنوان بهترین مهاجم تاریخ جام ملت‌های آسیا و نیز بهترین مهاجم بعد از انقلاب در ایران انتخاب شد.دایی از سوی ای‌اس‌پی‌ان به عنوان یکی از ده بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا انتخاب شده و همچنین توسط فدراسیون تاریخ و آمار فوتبال در تیم منتخب قرن ۲۰ آسیا قرار گرفته‌است. او با زدن ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی ملی، دومین گلزن در رده بازی‌های ملی فوتبال مردان جهان است، درحالیکه سال‌ها عنوان بهترین گلزن بازی های ملی جهان را به یدک می‌کشید.او با ثبت ۱۴ گل، رکورد بیشترین گلزنی در تمام ادوار جام ملت‌های آسیا را هم در اختیار دارد.

در ۱۵ تیر ۱۴۰۰، خروجی بزرگراه باکری تهران به اتوبان کرج تا ورودی اصلی مجموعه ورزشی آزادی به نام علی دایی به ثبت رسید.همچنین به پاس خدماتش در کمک‌رسانی به مردم در زلزله کرمانشاه نام گونه‌ای از ماهیان تازه کشف شده رودخانه سیمره «کتفیش علی دایی» (Glyptothorax alidaeii) نهاده شد.