برگزاری همایش شورای ائتلاف مازندران با حضور معاون استاندار

نشست فصلی روساء و دبیران شورای ائتلاف شهرستانهای استان مازندران و شورای استانی در آمل برگزار شد.

نشست فصلی روساء و دبیران شورای ائتلاف شهرستانهای استان مازندران و شورای استانی این شورا صبح امروز با حضور دکتر روح الله سلگی معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران و سیدعباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل برگزار شد.

در این نشست که به مناسبت نزدیک شدن به ایام حماسه جاودان ششم بهمن آمل در دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد ابتداء حسینعلی نائیجی رئیس شورای ائتلاف شهرستان آمل جهت خیرمقدم گویی پشت تریبون قرار گرفت و ضمن ابراز خوشحالی از میزبانی همایش مذکور، گزارشی از فعالیت های شورای شهرستان ارائه کرد. وی با اشاره به همدلی ایجاد شده در میان نیروهای انقلابی شهرستان گفت: الحمدلله با محوریت بزرگانی انقلابی شهرستان چون سردار میرشکار و با مدیریت شورای ائتلاف شهرستان، نیروهای با انگیزه ارزشی و انقلابی در یک خیمه گردهم آمدند و نتیجه این گردهم آمدن را به لطف خدا در سه انتخابات قبلی یعنی مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی شهر و ریاست جمهوری دیدیم. نائیجی ضمن مهم عنوان نمودن انتخابات سال آینده مجلس، خواستار بررسی دقیق نامزدها شد.

محمد آقاجانی دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مازندران سخنران بعدی این گردهمایی ضمن تشکر از میزبانی شایسته شورای ائتلاف شهرستان آمل، جبهه انقلاب استان را یک پیکره واحد عنوان نمود و اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم برای عظمت بخشیدن و جلوه گری بیشتر به این پیکره واحد، تلاش خود را مضاعف کنیم. وی با تاکید بر ضرورت اقدامات تشکیلاتی جبهه انقلاب ادامه داد: انتظار ما این هست که دوستان ما در شهرستانها با یک نظم دقیق تشکیلاتی ، امور شورا را پیگیری کنند. برگزاری مستمر جلسات با ارائه تقویم منظم می بایست در دستور کار شورای ائتلاف شهرستانها قرار گیرد. آقاجانی واکنش بموقع در مواجه با رویدادها را از دیگر انتظارات و توقعات تشکیلاتی استان از شهرستانها برشمرد و گفت: اگر کنش بموقع و بجا روی دهد قطعا اثر خواهد داشت. در جای خود و در لحظه باید این کنش های انقلابی را انجام داد. دبیر شورای ائتلاف مازندران یاد سردار رمضان پورقاسم عضو فقید شورای ائتلاف استان و نیز حیدر الیاسی فر مسئول فقید دبیرخانه شورای ائتلاف استان را هم گرامی داشت.

 

شکرالله رضازاده معاون رسانه و فضای مجازی ائتلاف استان دیگر سخنران این همایش با موضوع تحلیل وقایع سیاسی روز بود. وی با اشاره به اغتشاشات اخیر، با تلخ خواندن این نوع حوادث گفت: اگرچه اغتشاش و فتنه تلخ هست ولی هنر نظام مقدس اسلامی این هست که از دل همین تلخی، شیرینی های ویژه ای صید می کند که در همین وقایع اخیر، شناسایی بسیاری از عناصر کلیدی دشمن در داخل کشور از جمله این شیرینی هاست. وی به صحنه گردانی سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی در وقایع اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر رژیم اشغالگر قدس میدان داری می کرد که رادیکالی و خشن شدن تجمعات در همان ابتداء ساکن از جمله نشانه های این صحنه گردانی هست. رضازاده با اشاره به نکته مهم رهبری معظم انقلاب مبنی بر آماده بودن دشمن برای یک هجمه تمام عیار، ادامه داد: اینکه ایشان در دانشگاه پلیس به این نکته مهم اشاره کردند که اگر حادثه درگذشت خانم امینی هم اتفاق نمی افتاد دشمن موضوع دیگری را بهانه می کرد تا کشور را به آشوب بکشاند یک نگاه بدبینانه به دشمن نیست بلکه بر اساس مستندات غیرقابل انکاری هست که هر چه زمان می گذرد این مستندات بیشتر خودش را نشان می دهد. وی به یکی از مستندات اشاره کرد و گفت: سه شبکه تلویزیونی بی بی سی، صدای آمریکا و ایران اینترنشنال بصورت مدیریت شده و هماهنگ، کاملا آماده بودند. هم پوشانی برنامه هایشان که برخی از آنها ضبطی و از قبل بود نشان از برنامه قبلی در این ماجرا می دهد. رضازاده با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی در روشن بودن آینده ایران اسلامی، آن را یک واقعیت میدانی عنوان نمود و با بیان مصادیقی، بر روی دادن قطعی هر آنچه که رهبری تاکنون طرح کردند تاکید کرد.

 

حجت الاسلام نصیرالدین یعقوبی رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان مازندران هم در ادامه این همایش یک روزه، طی سخنانی با تاکید بر ضرورت پاسداشت حماسه بزرگ ششم بهمن آمل، گفت: حادثه ششم بهمن در آن مقطع از انقلاب اسلامی که از یک سو، تازه نظام شکل گرفته بود و از سوی دیگر دشمن بعثی هم به ما حمله کرده بود یک حماسه به تمام معنای مردم انقلابی آمل بود که هنوز هم بسیاری از ابعاد آن بکر و دست نخورده است که از جمله آن می توان به تشییع باشکوه شهداء این حماسه اشاره کرد که هیچ وقت از یادمان نخواهد رفت. وی ضمن گرامیداشت یاد بزرگان فقهی شهرستان آمل، ادامه داد: الحمدلله این شهرستان به لحاظ فقهی هم بسیار غنی هست. بزرگانی چون مرحوم آیت الله العظمی میرزا هاشم آملی، مرحوم علامه حسن زاده آملی و آیت الله العظمی جوادی آملی از برکات این خاک هستند. الهی نامه حضرت علامه حسن زاده آملی خودش یک عرفان نامه ویژه هست که انسان را به اوج معرفت می رساند. رئیس شورای ائتلاف مازندران با توصیه به روساء و دبیران شهرستانی به استقامت در جاده انقلاب، اظهار داشت: ما اکنون وظیفه ویژه در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی داریم. رهبری معظم انقلاب به نیروهای انقلابی و عمل انقلابی آنها امیدوار هستند. ما باید به مثل یک سرباز همیشه آماده ای باشیم که برای انجام هر نوع ماموریتی مهیاست. ما با تمام وجود در خدمت منویات رهبری معظم انقلاب اسلامی هستیم و هر کجا که احساس کنیم باید علم را برداریم محکم آن علم را برخواهیم داشت. یعقوبی به ابلاغ ساختار جدید شورای ائتلاف از سوی مرکز اشاره کرد و با معرفی مسئولان معاونت ها و کمیته های استانی، افزود: در ساختار جدید هم معاونت وجود دارد و هم کمیته. تفاوت عمده معاونت ها با کمیته ها در این هست که معاونت ها اجرایی هستند اما کمیته ها اگرچه می بایست کمک کار باشند اما شانیت ساختاری در اجرا ندارند. رئیس شورای ائتلاف استان مازندران همچنین با اشاره به تغییر و تحول در هیات رئیسه این شورا، با تقدیر از شکرالله رضازاده دبیر سابق شورای ائتلاف استان، برای محمد آقاجانی دبیر جدید شورای ائتلاف استان آرزوی موفقیت کرد.

 

سخنران پایانی همایش فصلی شورای ائتلاف استان مازندران، دکتر روح الله سلگی معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران بود که به اتقاق سید عباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل در همایش حضور بهم رساند. وی جبهه انقلاب را یک ظرفیت ویژه برای ایران رو به پیشرفت عنوان نمود و گفت: این جبهه سدی محکم در برابر اراده هایی هست که می خواهد ایران را دچار چالش کند، زیرا جبهه نیروهای انقلاب یک حزب نیست یک جریان انقلابی است، امروز بیشتر از هر زمانی به جبهه انقلاب نیازمندیم و ضرورت آن بیشتر از گذشته احساس می‌شود. یکی از فراز ها و نقاط اوج انقلاب اسلامی در ۶ بهمن رخ داد، در حماسه ۶ بهمن یک درجه به بصیرت ملت افزوده شد و گامی بلند در انقلاب اسلامی بر داشته شد. برخلاف غرب که پارادایم خود را بر اساس طبقات و تحول تاریخ در نظر می‌گیرد اعتقاد ما این است که در مسیر نبرد حق و باطل هستیم، که از عصر عاشورا آغاز شد و برخلاف نظریه‌های غربی نثر جدید لیبرال می‌گویند ما تاکید بر فلسفه نبرد حق علیه باطل هستیم.
امروز شورای ائتلاف وظیفه سنگینی بر دوش دارد، امانتدار خون شهدا هستیم و تاریخچه علویان در مازندران باید تسلط کامل داشته و نیاز است تا به مسائل کلان این تاریخچه پرداخته شود.
وی درباره اغتشاشات اخیر نیز گفت: با وجود اینکه بر اغتشاشات اخیر تحلیل‌های متفاوتی است اما اساسی‌ترین آن بر این است که بررسی کامل بر اقدامات غرب نشینان طی سال‌ها بر علیه نظام جمهوری اسلامی انجام شود. دشمنان به دنبال رسیدن تجزیه‌طلبی و انحلال ایران هستند و در نظر دارند امنیت، رفاه مردم ایران را از بین ببرند و دلها افراد را نشانه گرفتند و به اسارت می برند.
امروز با جنگ رسانه مواجه هستیم و کنشگر سیاسی انقلاب باید بصیرت افزایی کند و برای دلهای به اسارت برده باید جهاد کرد.
دو هدف مهم در این اغتشاشات وجود داشت که هدف اول تاکتیکی و کوتاه مدت برهم زدن آرامش و ریسک سرمایه‌گذاری در ایران و دومین هدف راهبردی و فروپاشی کشور ایران است. تجزیه ایران مهم‌ترین اهداف اغتشاشات بود، چرا که با قرار گرفتن در چهار راه انرژی جهان و فروپاشی تک قطبی خواهد شد. در این میان قهرمانان پوشالی رونمایی شدند و به هر شکلی علیه نظام تلاش کردند که معرف مردم ایران بودند و طی آموزش‌های متعدد با ساختن کولتوف جوانان را به سمت اغتشاشات کشاندند.