۸۳ طرح کشاورزی در مازندران افتتاح می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد : ۸۳ طرح شاخص کشاورزی به مناسبت هفته دولت در مازندران افتتاح می شود.

به گزارش حرف آنلاین؛ حسن عنایتی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت ۸۳ طرح شاخص کشاورزی در استان بهره برداری یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، گفت: برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۱۰۲۱ میلیارد تومان هزینه شده است.

او افزود: ۷۸ طرح زراعت، باغبانی، دام و طیور، صنایع بسته بندی و آب و خاک با بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان در این هفته بهره برداری می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: این طرح‌ها شامل احداث چندین واحد گلخانه، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، لاینینگ کانال انتقال آب، بهسازی آببندان، آبیاری تحت فشار، کارخانه خوراک دام، کشتارگاه صنعتی دام، دامداری و مرغداری صنعتی، انتقال آب با لوله و بسته بندی برنج، غلات و حبوبات و گیاهان دارویی است.

عنایتی با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح‌ها ۲۰۹ نفر به صورت مستقیم مشغول کار می‌شوند، تصریح کرد:۹۳۴۰ خانوار در ۱۱۰ روستای مازندران از آثار طرح‌هایی که هفته دولت بهره برداری می‌شود برخوردار خواهند شد.

او افزود: عملیات اجرایی ۵ طرح با سرمایه گذاری ۷۱۱ میلیارد تومان نیز هفته دولت آغاز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: این طرح‌ها شامل آبیاری تجمیعی، پرورش مرغ گوشتی در قالب زنجیره تولید به ظرفیت ۱.۵ میلیون قطعه و شهرک گلخانه‌ای ۵۴.۵ هکتاری است.

۵ پروژه هم کلنگ زنی با سرمایه گذاری ۷۱۱ میلیارد تومان شامل آبیاری تجمیعی، پرورش مرغ گوشتی در قالب زنجیره به ظرفیت ۱.۵ میلیون قطعه و شهرک گلخانه‌ای ۵۴.۵ هکتاری می‌باشد.

بر اساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی مازندران پارسال در هفته دولت ۴۷ طرح تولیدی، خدماتی و زیربنایی کشاورزی با اعتبار ۱۴۷ میلیارد تومان، اشتغالزایی ۱۶۸ نفر و بهره مندی ۳ هزار و ۲۴ خانوار افتتاح شده بود.