کاهش دما و ناپایداری جوی مازندران تا هفته آینده

حرف آنلاین: براساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران با ورود سامانه جدید، ناپایداری جوی این استان همراه با کاهش شدت گرما تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

هواشناسی مازندران با توججه به ناپایداری جوی مازندران اعلام کرد که طبق پیش‌بینی‌ها سه‌شنبه با شمالی شدن جریانات خنک شمالی، علاوه بر کاهش شدت گرما، آسمان استان ابری و با وزش باد همراه است و این بارش‌ها در مناطق غربی به شکل رگباری خواهد بود.

گفته شده از امروز تا روز شنبه هفته آینده با تقویت جریانات خنک شمالی، علاوه بر کاهش دما، رگبار متناوب باران و وزش باد استان را فرا می‌گیرد و بارش‌ها در مناطق غربی مازندران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابی طی امروز و فردا در نیمه غربی استان ابری، در ارتفاعات مه‌آلود، همراه با کاهش دما گاهی با رگبار باران،  وزش باد و احتمال وقوع رعد و برق همراه خواهد بود.

میانگین دمای ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و در نیمه شرقی را نیز نیمه ابری تا ابری همراه با کاهش دما، رگبار باران و رعد و برق پراکنده و وزش باد با میانگین دمای ۲۷ تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد بوو.

آسمان مازندران در روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری بویژه در غرب استان با بارش پراکنده باران با بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه‌ای بین ۲۵ تا ۳۰ و در ارتفاعات نیز بین ۲۰ تا ۲۶ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است.

 

شرایط هوای اخر هفته

طبق پیش‌بینی هواشناسی ، شرایط جوی مازندران در آخرین روز هفته جاری یعنی جمعه نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده باران و از اواخر روز بتدریج از سمت غرب استان با بارندگی و وزش باد پیش‌بینی شده است. دمای هوا نیز طی این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۴ تا ۲۹ و در ارتفاعات بین ۱۹ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

مطابق این پیش‌بینی ، آسمان مازندران در روز شنبه هفته آینده ابری همراه با بارندگی و وزش باد و در ارتفاعات مه‌آلود خواهد بود و میانگین دمای هوا نیز در این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۳ تا ۲۷ و در ارتفاعات نیز بین ۱۸ تا ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش‌بینی شده است.

داده‌های آماری از ایستگاه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که ساری مرکز مازندران با ثبت دمای ۳۸.۸ و بلده با ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم‌ترین ساعت به ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته حدود هشت درجه کاهش نشان می‌دهد.

وضعیت دریای خزر نیز طی امروز با موج کوتاه و باد متوسط پیش‌بینی شده است.