نوسانات امروز در بازار مرغ مقطعی بوده و ماندگار نیست

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: نوسانات امروز در بازار مرغ کاملاً مقطعی بوده و ماندگار نیست و بازار به صورت نامحسوس در کنترل بازرسین قرار دارد.

به گزارش حرف آنلاین؛ محمد هادی‌زاده با اشاره به اینکه وظیفه نظارت به بازار کالاهای اساسی بر اساس قانون به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است، اظهار کرد: در همین راستا مانور سراسری با همکاری نیروهای بازرسی مدیریت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و همچنین اعضای بسیج شهرستان محمودآباد برای انجام گشت‌های نظارت بر بازار و بازرسی فروشگاه های عرضه مرغ این شهرستان انجام شد.

هادی‌زاده با اعلام اینکه نیاز بازار به مرغ و تمام کالاهای اساسی در حال برآورده شدن است، تصریح کرد: هیچ‌گونه گرانفروشی در این حوزه‌ها قابل قبول نیست و در صورت مشاهده این موضوع، گشت‌ها مراتب را برای برخورد قضایی به تعزیرات اعلام می‌دارند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: از سال جاری تاکنون تعداد یک میلیون و ۳۵۹ هزار و ۳۷۱ قطعه جوجه ریزی در ۵۶ واحد مرغداری مرغ گوشتی این شهرستان ثبت شده که این نشان از ثبات در تولید مرغ دارد و در حوزه تخم مرغ نیز شرایط مناسبی برای تامین نیازهای بازار وجود دارد.

هادی‌زاده یادآور شد: قطعاً تلاش‌ها و زحمات مرغداران در این روزها هرگز فراموش نخواهد شد و نتیجه اقدامات آن‌ها متناسب با نیاز مردم در بازار به نفع همه جامعه خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز تولید کننده و مجریان دولت به خوبی یکدیگر را درک می‌کنند و به این نتیجه رسیده‌اند که برای تداوم تعادل در بازار نیاز به کار مشترک است.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، در این مانور سه روزه تعداد ۵۸ مورد واحد صنفی بازرسی شده، که از این تعداد پنج مورد به دلیل گرانفروشی مشمول ثبت تخلف شدند و پرونده تخلف آنها به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.