فعالیت 539 دستگاه کمباین برداشت برنج در محمودآباد/ افزایش 15 درصدی محصول

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از فعالیت 539 دستگاه کمباین ویژه برداشت برنج همرا ه با معاینه فنی برای شالیزارهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش حرف آنلاین ؛ محمد هادی‌زاده از آمادگی 539 دستگاه کمباین ویژه برداشت برنج در شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: استفاده از این نوع کمباین‌ها سبب سهولت در برداشت برنج می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: با بهره‌گیری از مکانیزاسیون در کشت برنج، شاهد افزایش 15 درصدی عملکرد این محصول خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برنج یکی از محصولات استراتژیک کشاورزی کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: سختی‌ها و تلاش‌های فراوانی از مرحله کاشت تا برداشت این محصول استراتژیک وجود دارد.

هادی زاده خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود در 11 هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان عملیات کشت مجدد و پرورش رتون انجام شود.

این مسئول تصریح کرد: محصول حاصل از پرورش رتون داراي کيفيت بالاتر و ارزش غذايي و بازار پسندي بهتری نسبت به کشت اصلي بوده و از ارزش اقتصادي بيشتري برخوردار است.

وی استفاده از کمباین‌های ویژه برداشت برنج را موجب کاهش ریزش و افزایش سرعت برداشت محصول دانست و گفت: از دیگر فواید آن افزایش سرعت برداشت محصول، افزایش کیفیت برنج در هنگام برداشت نسبت به دیگر روش‌ها، کاهش هزینه برداشت و در نهایت افزایش درآمد برنج‌کاران است.