عضو هیات رئیسه مجلس : دولت گرانی شب عید را مهار کند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار ورود فوری دولت برای اعمال سیاست‌های نظارتی قوی در راستای کنترل قیمت‌ها در بازار شب عید شد. علی کریمی‌فیروزجایی فت: دولت باید در خصوص مقابله با گرانی‌های فزاینده اقلام در بازار اقدام عاجل صورت دهد.  نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اظهار نگرانی از گرانی سرسام‌آور برخی اقلام […]

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار ورود فوری دولت برای اعمال سیاست‌های نظارتی قوی در راستای کنترل قیمت‌ها در بازار شب عید شد.

علی کریمی‌فیروزجایی فت: دولت باید در خصوص مقابله با گرانی‌های فزاینده اقلام در بازار اقدام عاجل صورت دهد.  نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اظهار نگرانی از گرانی سرسام‌آور برخی اقلام ضروری مانند مایحتاج روزانه و بویژه مرکبات و میوه‌ها افزود: گرانی این اقلام بویژه میوه‌ها در شرایط فراوانی آن نتیجه کمرنگ بودن ابزارهای کنترلی است.

عضو مجمع نمایندگان مازندران ادامه داد: دولت از ابزارهای نظارتی و کنترلی در اختیار برای تنظیم بازار استفاده مناسب نمی‌کند.این مسؤول پارلمانی با اشاره گرانی شدید میوه‌ها و عدم انتفاع تولیدکنندگان از این شرایط یادآور شد: سودجویی دلالان و واسطه‌ها از این بازار آشفته نارضایتی تولیدکنندگان محصولات داخلی را برانگیخته است.

کریمی فیروزجایی با تاکید بر ضرورت بسیج امکانات کشور برای مقابله با گرانی ها افزود: گرانی های منجر به تشدید نارضایتی عمومی در جامعه مشکوک و نگران کننده است.وی بر لزوم برخورد با عوامل ناراضی تراشی در جامعه تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های مسؤول در دولت باید با اصلاح فرآیندهای اجرایی عزم قاطع خود را برای مهار گرانی ها به نمایش بگذارند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید با اصلاح برخی رویه‌های غلط در مسیر تولید و مصرف کالاها و خدمات، جلوی زیاده خواهی واسطه‌ها در بازار گرفته شود.