عادل عالیشان :  ۵ هزار برنامه فرهنگی ورزشی در ایام دهه فجر مازندران برگزار می شود

فاطمه عربی : سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران از برگزاری ۵ هزار برنامه فرهنگی ورزشی در ایام دهه فجر امسال خبر داد‌.

به گزارش حرف آنلاین،  عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران در نشست خبری به مناسبت دهه فجر، به فروکش کردن ویروس کرونا و شروع رقابت های ورزشی اشاره کرد و گفت: برنامه فرهنگی، مسابقات در سطوح مختلف و افتتاحیه پروژه های عمرانی در ایام دهه فجر صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی و ورزشی با نهادهای مختلف برگزار خواهیم کرد، اظهار داشت: بیش از ۵ هزار برنامه فرهنگی ورزشی داریم که یادواره شهدای ورزشکار استان مازندران شاخص ترین برنامه فرهنگی و رقابت‌های بین المللی پرورش اندام شاخص ترین برنامه ورزشی در این ایام است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ کشور در رقابت های پرورش اندام شرکت می کنند، اظهار داشت: این رقابت‌‌ها به مدت ۵ روز و با حضور حدود ۲۰۰ ورزشکار در رامسر برگزار خواهد شد.

به گفته وی، برگزاری همایش های پیاده روی و مسابقات بومی محلی از دیگر برنامه‌های ایام دهه فجر در شهرها و روستاها است.

عالیشان با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۶۰ مدال بین المللی و آسیایی کسب شده است، گفت: ۲۳ مورد میزبانی اردوهای تیم ملی، ۶ مورد مسابقات بین المللی

۲۱۲ مورد قهرمانی کشور، ۵۲ هیات ورزشی فعال، ۷۹۴ هیات شهرستانی، ۱۵۶۰۷ مربی ، ۹۶۶۱ داور، ۱۴۰ تیم در لیگ های کشوری ۲۴۹۱ باشگاه خصوصی و بالغ بر ۲۰۰۰ شورای ورزشی روستایی آمار امسال ورزش استان مازندران است.

وی با بیان اینکه این آمار به دلیل کرونا اختلاف فاحش با سال های قبل از کرونا دارد، تصریح کرد:  حجم خواسته ها و مطالبات این اقشار و جمعیت از حوزه ورزش و جوانان بسیار گسترده است. در واقع نقش اصلی در توسعه ورزش را بسیاری از این اقشار بر عهده دارد. در ورزش قهرمانی،  خود ورزشکار، خانواده،  مربی و هیات های ورزشی نقش بسزایی دارند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران بر ضرورت تزریق امید به جامعه با توجه به ظرفیت های بزرگ ورزش استان مازندران تاکید کرد و اظهار داشت:  ۵۴۴ سالن سرپوشیده در ابعاد مختلف پس از انقلاب اسلامی در استان ایجاد شده که قبل از انقلاب ۲۴ فضای ورزشی داشتیم اما با وجود زیرساخت های موجود،  ۶۹ پروژه نیمه کاره ورزشی در استان وجود دارد.

به گفته وی، سرانه ورزشی در روستاها و مناطق محروم بیشتر از شهرهاست که نشان می دهد که توجه به این مناطق بیشتر بوده است.