رونمایی از فرش دستباف مازندران با لوگوی اتحادیه جهانی پست

حرف آنلاین: از فرش دستبافی که به مناسبت روز جهانی پست با طرح لوگوی اتحادیه پستی جهانی توسط یک هنرمند مازندارنی خلق شده بود، رونمایی شد.

به گزارش حرف آنلاین، فرش دستباف مازندران با لوگوی اتحادیه جهانی پست به عنوان یک اثر هنری در حاشیه نشست مجمع اتحادیه جهانی پست که از تاریخ ۲۵ مهر لغایت ۶ آبان در مقر اتحادیه واقع در برن سوئیس برگزار می‌شود، از سوی ایران به اتحادیه جهانی پست اهدا خواهد شد.

محمود لیایی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر عامل شرکت ملی پست در آیین افتتاح طرح توسعه مرکز تجزیه و مبادلات مازندران، گفت: ارتقا و توسعه منابع انسانی در پست کشور از مهم‌ترین اولویت‌های این شرکت است.

لیایی با بیان اینکه پست کشور از جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی و اجتماعی و همچنین جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد، افزود: برای رسیدن به این جایگاه نیازمند گسترش بیشتر زیرساخت‌ها و افزایش منابع توسعه یافته هستیم.

وی به پروژه احداث سورتینگ هوشمند در پست استان اشاره کرد و تصریح کرد: مازندران دارای ظرفیت و ترافیک بالای پستی است و این امر  احداث سورتینگ هوشمند را کاملا توجیه‌پذیر می‌کند.

محسن بخشی مدیرکل پست مازندران نیز به مشکلات نیروهای پستی اشاره کرد و گفت: ارتقای جایگاه شغلی و حقوق معیشتی از جمله مهم‌ترین دغدغه نیروهای پست بخصوص نامه‌رسان‌ها است که توجه ویژه شرکت را می‌طلبد.

بخشی همچنین به فعال‌سازی نمایندگی‌های پستی غیرفعال بخصوص در بخش روستایی اشاره کرد و گفت: برخی روستاها دارای ترافیک بالای پستی هستند و این نیازمند فعال‌سازی برخی دفاتری است که بیشتر غیرفعال شده بودند.

وی با اشاره به بخش بیمه‌ای، وضعیت جسمانی کارکنان پست را به واسطه شرایط جغرافیایی مازندران نامناسب توصیف کرد و افزود: توجه به این مسئله به خصوص در حوزه بیمه ای میتواند بخش بزرگی از مشکلات این قشر زحمتکش را برطرف کند.

همچنین در ادامه پروژه توسعه مرکز تجزیه مبادلات پست مرکز استان با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد که این پروژه ٣۵٠ متر به وسعت مرکز با هدف کاهش بار ترافیکی افزوده است.

در این مراسم از فرش دستبافی که به مناسبت روز جهانی پست با طرح لوگوی اتحادیه پستی جهانی توسط یک هنرمند مازندارنی خلق شده است، رونمایی شد.

این اثر هنری در حاشیه نشست مجمع اتحادیه جهانی پست که از تاریخ ۲۵ مهر لغایت ۶ آبان در مقر اتحادیه واقع در برن سوئیس برگزار می‌شود، از سوی ایران به اتحادیه جهانی پست اهدا خواهد شد.