باند کلاهبرداری جعل اسناد املاک بلاصاحب در ساری‌ دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از دستگیری باند کلاهبرداری جعل اسناد املاک بلاصاحب و یا دارای صاحبان گمنام در شهرستان ساری خبر داد.

به گزارش حرف آنلاین؛ سرهنگ “علی قیصری” در تشریح این خبر، گفت: با عنایت به افزایش قیمت املاک، یکی از شیوه و شگردهای کلاهبرداران، شناسایی املاک بلاصاحب و یا دارای صاحبان گمنام و سند سازی با شگرد جعل اسناد و فروش آن است.

وی افزود: در همین راستا فردی اهل و ساکن تهران طی شکوائیه‌ای اظهار داشته مالک زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع واقع در جاده دریا ساری کنار جاده اصلی است که به دلیل حضور نداشتن در شهرستان ساری به تازگی مطلع شد که افرادی با سند سازی جعلی زمین موصوف را تصرف و اقدام به فروش آن کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران تصریح کرد: پرونده توسط کارآگاهان این پلیس مورد بررسی قرار گرفت و ادله و مستندات نیز اخذ و تحقیقات نامحسوس و میدانی آغاز که برابر اطلاعات کسب شده از معتمدین منطقه و مشاورین املاک منطقه صحت فروش نامه اصلی ارائه شده توسط شاکی تائید و مشخص شد متهمان از افراد سابقه دار و دارای سوابق متعدد کلاهبرداری و جعل عنوان هستند.

سرهنگ قیصری با بیان اینکه دستور جلب و دستگیری ۳ متهم اصلی این پرونده و توقیف ملک و جلوگیری از فروش آن نیز از طریق مرجع قضائی اخذ شد، خاطرنشان کرد: متهمان در عملیات پلیسی دستگیر و پرونده به دادسرا ارسال و رسیدگی ادامه دارد.

دستگیری حفاران غیر مجاز در سوادکوه

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه از شناسایی و دستگیری عامل حفاری غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عبدالله اکبری با اعلام این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر حفاری غیر مجاز در یکی از روستاهای منطقه ورسک ماموران پاسگاه ورسک در این منطقه وارد عمل شدند.

وی افزود: مأموران با حضور در منطقه حفاری توانستند با شگردهای خاص پلیسی و در اقدامی غافلگیرانه ۳ نفر را که مشغول حفاری غیر مجاز بودند دستگیر کنند.

سرهنگ اکبری تصریح کرد: ماموران پلیس در بازرسی از محل حفاری مقادیری مواد انفجاری و ادوات حفاری را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند، اظهار کرد: شهروندان هرگونه حفاری غیرمجاز و مشکوک را در سریع‌ترین زمان از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری زوج بدل انداز طلا در بابلسر

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر از دستگیری زوج بدل انداز طلای قلابی در عملیات ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ” سید جعفر افضلی” اظهار کرد: در پی گزارش یکی از طلا فروشی های سطح شهر مبنی بر یک فقره بدل اندازی طلا توسط یک آقا و خانم، بلافاصله تیم عملیاتی کلانتری ۱۱ به محل اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد این خانم و آقا قصد داشته تعدادی زنجیر بدلی طلا را که روی آن آبکاری طلا شده بود با ترفندهای فریبنده به فروش رسانده و در عوض اقدام به خرید طلا از طلافروش می نمود که در همان طلافروشی توسط مامورین کلانتری ۱۱ دستگیر شد.

فرمانده انتظامی بابلسر بیان کرد: این متهمان در تحقیقات پلیس به همدستی همسرش در بدل اندازی طلا در صنف طلافروشان استان مازندران اعتراف که با هماهنگی قضایی در بازرسی از خودروی آنها چند فاکتور جعلی، انواع طلاجات بدلی و کلیه اموال مسروقه نیز کشف شد.

سرهنگ افضلی با اشاره به اینکه تاکنون۱۰ مالباخته در سطح استان مازندران شناسایی شدند افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده و اعتراف به بزه ارتکابی به مرجع قضایی معرفی شدند.