معاون اقتصادی استاندار مازندران :

کمترین نرخ بیکاری کشور متعلق به مازندران است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با اعلام اینکه این استان پس از خراسان رضوی دارای کمترین نرخ بیکاری است، گفت: با همت و تلاش صورت گرفته نرخ بیکاری در استان از ۷.۷ درصد به ۵.۵ درصد کاهش یافت و این استان پس از خراسان رضوی در جایگاه دوم کمترین نرخ بیکاری در کشور قرار دارد.

به گزارش حرف آنلاین؛ حسن خیریانپور امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان مازندران با بیان اینکه سهمیه در نظر گرفته شده برای ایجاد اشتغال در سال‌جاری استان ۴۸ هزار و ۹۹۰ شغل است، خاطرنشان کرد :طبق برنامه برای تحقق ایجاد اشتغال در هر یک از شهرستان‌ها بر اساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها خواهد بود.

وی افزود: یکی از راهکارهای تحقق شعار سال، توجه بیشتر به رفع مشکلات فراروی واحدهای تولیدی و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

معاون اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به اینکه برای تحقق سهمیه اشتغال مازندران در سال جاری، دستگاه‌های اجرایی باید در کنار برنامه‌ها، یک پیوست اشتغال تهیه و در دستور کار قرار دهند، اظهار کرد: به فرمانداران شهرستان‌های تابعه ابلاغ شد تا در قالب تفاهمنامه چهار جانبه بین فرمانداری‌ها، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان مدیریت برنامه ریزی و استانداری نسبت به پایش ظرفیت‌ها و ایجاد اشتغال امسال اقدام کنند.

این مسئول با اعلام اینکه مازندران پس از خراسان رضوی دارای کمترین نرخ بیکاری است، گفت: با همت و تلاش صورت گرفته نرخ بیکاری در استان از ۷.۷ درصد به ۵.۵ درصد کاهش یافت و این استان پس از خراسان رضوی در جایگاه دوم کمترین نرخ بیکاری در کشور است.

خیریانپور خاطرنشان کرد: از ۱۹۲ واحد تملیکی در مازندران، ۱۲۵ واحد صنعتی سال گذشته از تملک بانک‌ها خارج شدند و ۹۱ واحد تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی نیز احیاء شدند.

وی به پرداخت ۲ هزار و ۵۲۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در بخش دام و طیور نیز تاکنون ۸۵۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد و مازندران در این بخش رتبه سوم کشوری را در اختیار دارد.

معاون اقتصادی استاندار مازندران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نیازسنجی مهارتی به منظور رفع مشکل بیکاری در استان، اظهار کرد: باید با بهره گیری از شرکت‌های دانش بنیان، به ظرفیت فارغ التحصیلان بیکار نیز توجه بیشتری شود.

وی گفت: در مازندران طرح‌های عمرانی نیمه کاره زیادی با میانگین پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد وجود دارد که باید بر روی آنها تمرکز کنیم چراکه تکمیل این طرح‌ها نقش بسزایی در بهبود فضای کسب و کار استان خواهد داشت.