رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح:

مسئولان به‌دنبال کاهش فشار اقتصادی هستند

حرف آنلاین: رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: در شرایط اقتصادی حال حاضر با این فشار اقتصادی، دولت‌مردان به‌دنبال حداقل کردن این فشار هستند تا قشر آسیب‌پذیر جامعه کمترین آسیب ببینند.

حجت الاسلام عبدالعلی گواهی در جمع مردم شهرستان محلات در جوار شهدای گمنام این شهرستان به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه شهدا به‌ویژه شهید شیخ فضل‌الله محلاتی از شهدای نامور در شهرستان محلات گفت: این شهید گران‌قدر به‌عنوان امین امام و صدای انقلاب بود که آغاز نهضت اسلامی با او شکل گرفت.

حجت الاسلام گواهی افزود: بیش‌از ۴ هزار شهید روحانی را تقدیم انقلاب کرده‌ایم که همگی شاگردان مکتب امام صادق (ع) هستند که در راه انقلاب فدا شدند. در عملیات کربلای ۴ بیش‌از ۱۴۰ شهید روحانی در یک روز به شهادت رسیدند که همگی به پیروی از مکتب جعفری وارد میدان شدند. بیش‌از ۱۷ هزار روحانی رزمنده و ۷ هزار روحانی جانباز داریم که همگی در دوران دفاع مقدس خالصانه وارد میدان رزم شدند. این‌که امروز تبلیغات گسترده‌ای علیه این عزیزان می‌شود محلی از اعراب ندارد.

رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح در ادامه افزود: ما مدیون امام صادق (ع) هستیم؛ امام بی‌بدیلی که منشاء برکات فراوان برای جامعه شیعی است. اگر امروز افتخار می‌کنیم به کربلا، به شیعه بودن، علوی بودن، مهدوی و فاطمی بودن؛ همه آن‌ها را مدیون حضرت صادق (ع) هستیم، فقه شیعه و اعمال و برکات شیعه بودن را ایشان به ما یاد داد و امروز افتخار مراکز علمی و حوزه‌های علمیه ما این است که مکتب شیعه را ترویج می‌دهد.

این مسئول خاطرنشان کرد: حضرت امام جعفر صادق (ع) در شرایط و فضای سخت و در مخفیگاه‌ها مروج مکتب شیعه بود و حوزه علمیه غنی با ۴ هزار شاگرد تشکیل داد که هر یک از آن‌ها هم مراحل دینی و اعتقادی و علمی مهمی را طی کردند. کمالات امام صادق (ع) بسیار بالاست و سخنانش عالمی را به تحیر وامی‌دارد. شاگردان مکتب او مثل جابربن‌حیان در دانش پیشرفت‌های بسیاری داشته‌اند. امروز علم شیمی مورد نیاز جامعه است و این علم را مدیون امام صادق (ع) هستیم. او برای هر یک از علوم؛ شاگردانی را به‌صورت تخصصی تربیت کرده. توحید را مدیون امام صادق (ع) هستیم که به مفضل ارائه داد و اکنون مرجع بسیار مهمی برای خداشناسی است. تمام برکات جامعه امروز را می‌توان مدیون مؤسس مکتب جعفری حضرت امام صادق (ع) بود.

وی در بخش دوم سخنان خود به مقام شامخ شهدا اشاره کرد و گفت: امنیت امروز جامعه، انسانیت و عزت خود را مدیون شهدا هستیم. کاری که شهدا کردند در امتداد مسیر و هدف امام حسین (ع) بود. حتی می‌توان گفت عزت و جایگاه شهدای امروز والاتر از شهدای آن زمان است. شهیدی که در رکاب امام حسین (ع) به شهادت رسید، امام زمان خود را دیده و شناخته بود؛ اما شهدای ما دعوت نایب امام زمان خود را لبیک گفتند و بدون این‌که امام زمان خود را ببینند جان خود را در راه آرمان‌های او فدا کردند. شهدای کربلا صدای استغاثه امام حسین (ع) را شنیدند و برای او شهید شدند اما شهدای ما بدون هیچ سوالی در راه امام زمان خود به شهادت رسیدند.

رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح تاکید کرد: ما باید قدردان شهدا باشیم و احترام بسیاری برای آن‌ها قائل بوده و تا سال‌های سال یاد آن‌ها را فراموش نکنیم. شهیدی که امروز ترور می‌شود با شهیدی که در راه امام حسین (ع) کشته‌شده هیچ تفاوتی ندارد. شهید بزرگوار سلیمانی هم چنین است و او از یاران امام زمان خواهد بود. تردید نکنید. وقتی نایب امام‌زمان می‌گوید من تا دیروز به سردار سلیمانی احترام می‌گذاشتم، ولی امروز به او تعظیم می‌کنم؛ این جمله جایگاه ویژه او را می‌رساند که این شکوه را در تشییع جنازه‌ او هم شاهد بودیم. این محبت را ائمه در دل مردم انداخته‌اند که به شهدا احترام بگذارند.

این مسئول در پایان اذعان داشت: مردم در حال حاضر فشار اقتصادی بسیاری را تحمل می‌کنند. دولت‌مردان همگی به‌دنبال حداقل کردن این فشار هستند تا قشر آسیب‌پذیر جامعه کمترین آسیب ببینند. اما دشمن خیال نکند که این آسیب‌ها مردم را از صحنه خارج می‌کند. این مردم اگر زمانش فرا برسد پای کار هستند و به میدان می‌آیند و از دین و کشور خود دفاع خواهند کرد.