مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد:پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی

ساری – خبرنگار حرف: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۰۴ میلیارد تومان اعتبارات روستایی بود که تاکنون حدود ۳۰۰ میلیارد تومان توزیع‌شده است، تصریح کرد: مازندران رتبه اول کشور در توزیع اعتبارات اشتغال است و تلاش کردیم تا انحرافی در پرداخت تسهیلات صورت نگیرد. کامران اصغری در […]

ساری – خبرنگار حرف: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۰۴ میلیارد تومان اعتبارات روستایی بود که تاکنون حدود ۳۰۰ میلیارد تومان توزیع‌شده است، تصریح کرد: مازندران رتبه اول کشور در توزیع اعتبارات اشتغال است و تلاش کردیم تا انحرافی در پرداخت تسهیلات صورت نگیرد.

کامران اصغری در نشست خبری، ادامه داد: در حال حاضر بانک مرکزی با ادامه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی جدید مخالف است و به دلیل اینکه معتقد است این اعتبارات مربوط به سال ۹۶ است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران سرانه اشتغال هر نفر را ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و اظهار داشت: در حوزه اشتغال‌زایی دولت علاوه اعتبارات موجود، ۱۴۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید به جهت اشتغال‌زایی افراد تحت پوشش اختصاص داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران روند اشتغال استان را با توجه به مشکلات اقتصادی رو به رشد دانست و اظهار داشت: در ارائه تسهیلات مشاغل خانگی در دو بانک تخصیص کامل صورت نگرفت و از طریق استانداری در حال پیگیری هستیم.

به گفته وی، حدود ۱۴ هزار تعاونی ثبت‌شده داریم که تقریباً ۷۰ درصد آن‌ها با ظرفیت‌های مختلف فعالیت دارند اما حدود هزار تعاونی کاملاً غیرفعال هستند. در تشکیل تعاونی‌ها در چند سال اخیر اهداف و کیفیت شاخص مهمی است تا در آینده تعاونی اثربخشی لازم را داشته باشند نه اینکه فقط به دنبال دریافت تسهیلات باشند.

وی از ۱۱۲ هزار مورد بازرسی ادواری کارگاه‌ها بر اساس حوادث یا گزارش دریافتی خبر داد و گفت: ۲۰۰ هزار نفر ساعت برای ۱۸ هزار نفر کارگران ساختمانی از سال ۹۲ تاکنون دوره‌های آموزشی برگزارشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بابیان که شرایط اقتصادی باعث افزایش شکایت کارگران شد، گفت: ۱۷ هزار پرونده در حوزه روابط کار برمبنای شکایت کارگران بررسی شد تا به حقوق کارگران رسیدگی شود.