مازندران دومین استان پر تردد کشور

مازندران با بیش از ۶۲۵ میلیون و ۱۲۴ هزار تردد در رتبه دومین استان پرتردد کشور قرار گرفته است.

به گزارش حرف آنلاین ؛ محسن هاشمی رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: بیش از ۶۲۵ میلیون و ۱۲۴ هزار تردد ازانواع وسایل نقلیه از ابتدای امسال تا پایان بهمن در محور‌های استان به ثبت رسید که حدود ۷.۵ درصد از ترددکل کشور را به خود اختصاص داده و از این لحاظ مازندران دررتبه دومین استان پرتردد کشور قرار گرفته است.

وی اافزود: مازندران در بهمن ماه امسال با بیش از ۵۳ میلیون و ۱۸۶ هزار تردد دومین استان پر تردد کشور بعد از استان تهران قرار گرفته است که سهم بیش از ۷ درصدی از تردد کل کشور را داشته است.

هاشمی اظهار کرد : بررسی تردد ساعتی وسایل نقلیه طی دی ماه امسال در مازندران، نشان می‌دهد پرتردد‌ترین ساعت روز معمولا بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ اتفاق می‌افتد و ساعت ۱۶ تا ۱۷ میانگین تردد ساعتی حدود ۱۲۲ هزار وسیله نقلیه دارای فراوانی بیشتری دربین ساعات پرتردد در آن ماه بوده است.

رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران ادامه داد : با توجه به اینکه میانگین تردد ساعتی درطی این مدت حدود ۱۲۲ هزار تردد بوده، نتیجه می‌شود درطی ساعت اوج میزان تردد درحدود ۴۵ درصد بیشتر از میانگین تردد ساعتی در آن ماه بوده است.