در نخستین جلسه شورای اداری مطرح شد؛

لزوم دانش‌بنیان کردن تولید در مازندران

حرف آنلاین: نماینده ولی فقیه در مازندران هم گفت:دانش بنیان کردن تولید در بخش اقتصاد و صنعت امری لازم و ضروری است، مدیران در خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنند. آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در نخستین جلسه شورای اداری استان مازندران در سال ۱۴۰۱، افزود: تحقق شعار ابلاغی مقام معظم رهبری […]

حرف آنلاین: نماینده ولی فقیه در مازندران هم گفت:دانش بنیان کردن تولید در بخش اقتصاد و صنعت امری لازم و ضروری است، مدیران در خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در نخستین جلسه شورای اداری استان مازندران در سال ۱۴۰۱، افزود: تحقق شعار ابلاغی مقام معظم رهبری با رویکرد علم و دانش ضروری است.

وی با اشاره به اینکه خدمات دهی مسئولان استان در روز اول عید نوروز در مناطق محروم هزارجریب نکا قابل ستایش و تقدیر است افزود: مدیران باید کار مردم را جدی بگیرند و در خدمت رسانی به مردم، شهدا را الگو قرار داده و از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

نماینده، ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: دانش بنیان کردن تولید در بخش اقتصاد و صنعت امری لازم و ضروری است.

آیت الله محمدی لائینی گفت: شعار سال باید مدنظر مسئولان کشور و تولید یکی از مهمترین راه‌های حل معضل بیکاری قرار گیرد.

وی با اشاره به برخی از ناامنی‌ها در اراضی کشاورزی و ضمن قدردانی از نیروی انتظامی دستگاه قضایی مسئول برخورد با سارقان و خاطیان است، البته قانون بازدارنده برای اجرای احکام از سوی مجلس شورای اسلامی نیاز است.

*دستان فساد را قطع خواهیم کرد

سیدمحمود حسینی پور گفت: مهم‌ترین عاملی که مانع از سرمایه گذاری در استان شد فساد است و قاطعانه با فساد مبارزه خواهیم کرد و دستان فساد را در استان قطع خواهیم کرد. ‎

استاندار مازندران با عنوان اینکه نگاه ما این است که ظرفیت مازندران ظرفیت عظیمی است و در مجموعه مدیریتی استان تلاش داریم تجلی شکوفایی اقتصادی این سامان را شاهد باشیم و توانمندی منطقه اقتصادی شمال کشور را به رخ بکشیم، خاطرنشان کرد: مردم مازندران حق این را دارند که رتبه نخست اقتصادی را در کشور از آن خود کنند.

حسینی پور یادآور شد: در حوزه ارتباط با کشور‌های همسایه و اوراسیا تلاش‌های خوبی در استان در حال شکل گیری است و استان مازندران در سال ۱۴۰۱ متفاوت با سایر استان‌ها خواهد بود که امیدواریم با همکاری و همدلی همه مدیران و مسئولین ۳ قوه در استان بتوانیم سال متفاوتی را رقم بزنیم.

وی گفت: خوشبختانه در روز‌های اخیرچندین هیئت سرمایه گذاری از کشور‌های اوراسیا و اروپایی برای مذاکره به استان آمدند و در آینده نزدیک همایش سرمایه گذاری را در استان برگزار خواهیم کرد.

حسینی پور افزود: پروژه‌های مهمی در استان داریم که در پورتال استانداری قرار خواهد گرفت و به استحضار سرمایه گذاران خواهد رسید و نگاه ما این است صدور مجوز در استان باید متحول گردد و پنجره واحد صدور مجوز استان را تشکیل دادیم.

استاندار مازندران تاکید کرد: مهم‌ترین عاملی که مانع از سرمایه گذاری در استان شد فساد است و قاطعانه با فساد مبارزه خواهیم کرد و فساد خط قرمز ماست و دستان فساد را در استان قطع خواهیم کرد که این مهم را به سرمایه گذاران وعده دادیم و ان شاء الله در یک فضای امن، شادابی و نشاط و رشد اقتصادی را تجربه کنند.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه در این دولت مدیران باید جهادگر بوده و جهادی کار کنند، افزود: امروز در عرصه اقتصاد نگاهمان جهاد است و راه حل مشکلات کشور تمرکز بر تولید با نگاه دانش بنیان است. دستور مقام معظم رهبری باید به عنوان دستور کار در برنامه‌های مدیران باشد.

وی با بیان این که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با تمام توان و انگیزه جهادی در جهت جبران مافات گذشته تلاش نموده و گام‌های اساسی بردارند و از این ریل گذاری جدید در تحول دولت به نفع مردم استفاده کنند، گفت: برای رسیدن به رشد هشت درصدی که برنامه و بودجه کشور برای مازندران تکلیف کرده است نیاز به اقدام جهادی همه مدیران داریم.

حسینی پور اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را که هم دارای زمان بندی و هم قابلیت اجرایی باشد را به استانداری ارائه کنند.

وی بر فسادستیزی در ادارات تاکید کرد و گفت: چنانچه در دستگاه اداری چنین اتفاقی رخ دهد مدیر آن اداره مسئول است و باید پاسخگو باشد. ضمن اینکه با سیستم نظارتی هوشمند رفتار تمام مدیران را در استان رصد خواهیم کرد.

استاندار مازندران؛ حمایت از سرمایه گذار، حمایت از محرومان، توجه به مناطق محروم، جهش تولید و حمایت از کارآفرینی را از مقوله‌های مهمی عنوان کرد که مدیران باید به آن توجه جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد:شمار مسافران نوروزی در استان حدود ۲۰ میلیون نفربوده است و در تعطیلات نوروز در استان شاهد پدیده چادرخوابی نبودیم و اولین باری بود که در نوروز چادرخوابی نداشتیم و کسی به خاطر نداری در خیابان و چادر نماند. تلاش‌های خوبی برای خدمات دهی به مسافران صورت گرفته است که از تلاش‌های مسئولان از جمله فرمانداران تقدیر می‌کنم.

استاندار گفت: مجمع نمایندگان نیز همکاری خوبی با دستگاه‌های اجرایی دارد و نمایندگان در سطح ملی پیگیر مطالبات استان هستند.

حسینی پور با عنوان اینکه در دولت سیزدهم ساعت کار نمی‌شناسیم، گفت: مدیران باید به صورت جهادی و ۲۴ ساعته برای مردم کار کنند، زیرا تکلیف ما در حوزه اقتصاد، جهاد است.

وی تمرکز بر تولید با مؤلفه‌های دانش بنیان و اشتغال آفرین را راهکار برون رفت از مشکلات عنوان کرد و گفت: این دستورالعمل باید از سوی مدیران در مأموریت‌ها و برنامه‌های جاری مورد توجه قرار گیرد./صداوسیما