فروش فوق‌العاده ایران خودرو آغاز شد

گروه صنعتی ایران‌خودرو اولین مرحله از فروش فوق‌العاده محصولات خود در سال جدید را با عرضه سه محصول پژو پارس بنزینی، پژو پارس TU۵ و سمند LX را از امروز (هشتم فروردین) آغاز کرده است. ثبت‌نام برای شرکت در این مرحله از که پانزدهمین فروش فوق‌العاده گروه صنعتی ایران‌خودرو است که طبق روال سه روز […]

گروه صنعتی ایران‌خودرو اولین مرحله از فروش فوق‌العاده محصولات خود در سال جدید را با عرضه سه محصول پژو پارس بنزینی، پژو پارس TU۵ و سمند LX را از امروز (هشتم فروردین) آغاز کرده است. ثبت‌نام برای شرکت در این مرحله از که پانزدهمین فروش فوق‌العاده گروه صنعتی ایران‌خودرو است که طبق روال سه روز ( تا پایان ۱۱ فروردین) ادامه دارد.

داستان فروش فوق‌العاده خودروها با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه، از خردادماه سال گذشته (همزمان با عید سعید فطر) و با عرضه ۲۵ هزار دستگاه برای هر دو خودروساز بزرگ کشور برگزار شد. 

از همان ابتدا ضروری بود که متقاضیان قبل از ورود به سایت فروش به سایت‌های فروش خودروسازان مراجعه و کد کاربری و رمز عبور دریافت می‌کردند. پس از آن استفاده از همان کد و رمز، برای هر متقاضی معتبر و قابل استفاده بوده و هست.

پس از ثبت‌نام متقاضیان، احراز هویت صورت و سپس با استفاده از سازوکار قرعه‌کشی در حضور نهادهای نظارتی، ثبت‌نام کنندگان نهایی مشخص شده‌اند. منتخبان مهلت غالبا پنج روزه یافته تا نسبت به واریز وجه خودرو خود اقدام کنند. نهایتا نیز حداکثر ۹۰ روز پس از نهایی شدن ثبت‌نام ( در صورت واریز وجه خودرو برنده شده) خودرو تحویل مشتری شده است

طبق مصوبه کمیته خودرو، شرط ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله دو خودروساز تقریبا از همان ابتدا ثابت و با هدف دستیابی مشتریان واقعی به خودرو بوده است که از جمله آن‌ها می‌توان به اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، دارا نبودن پلاک فعال شخص متقاضی، دارا بودن گواهینامه، فاصله دست‌کم ۴۸ ماه از آخرین زمان ثبت‌نام یا تحویل خودرو از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا و تعلق شماره حساب و شماره تماس به شخص متقاضی، مراجعه به شبکه خدمات پس‌از فروش ظرف مدت سه ماه ( که البته در فروش‌های اسفند ماه به بعد به پنج ماه افزایش یافت) از تحویل خودرو، عدم امکان صلح و نقل‌وانتقال خودرو حتی به صورت وکالتی و تطابق آدرس و کد پستی متقاضی به لحاظ استانی  اشاره کرد.

ضمن اینکه سند و فاکتور فروش خودرو نیز به مدت یک سال رهن، نزد شرکت ایران‌خودرو باقی خواهد ماند. 

در مجموع یکسال ۱۳۹۹، از خرداد ماه که اولین مرحله از فروش فوق‌العاده محصولات گروه صنتی ایران‌خودرو بود تا پایان سال ۱۴ مرحله برگزار شد که هشت مرحله آن تنها در نیمه دوم سال اتفاق افتاد.

در گروه صنعتی ایران‌خودرو تا پایان سال گذشته ۱۵۰ هزار قرارداد ۱۵ تعهد فروش فوق‌العاده فعال شده است که تمامی تعهدات در این بخش زودتر از موعد، به مشتریان تحویل شده است؛ بگونه‌ای که میانگین تحویل خودرو در این طرح‌ها به ۴۰ روز رسیده بود.

پانزدهمین مرحله از فروش فوق‌العاده محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو

اکنون از امروز (یکشنبه)، ثبت‌نام برای نخستین فروش فوق‌العاده محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۰ آغاز شده و به مدت سه روز ( تا پایان روز چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه) به اجرا گذاشته خواهد شد. 

در پانزدهمین مرحله فروش فوق‌العاده این گروه خودروسازی، سه محصول پژو پارس بنزینی، پژو پارس TU۵ و سمند LX با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه عرضه شده است. پس از پایان مهلت ثبت‌نام، مراسم قرعه‌کشی برای تعیین مشتریان نهایی، روز ۱۵ فروردین ماه (یکشنبه هفته آینده) در سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش ایران‌خودرو در  حضور نمایندگان نهادهای ناظر برگزار خواهد شد.

همچنان به منظور بهره‌مندی مشتریان واقعی در این طرح، محدودیت‌های فروش فوق‌العاده لحاظ خواهد شد.

لازم به ذکر است که هزینه‌ها و الزامات قانونی اعلام شده در این طرح بر اساس مصوبات سال گذشته است و بدیهی است که با اعلام نرخ جدید در سال ۱۴۰۰، مشتری متعهد به پرداخت مابه‌التفاوت این هزینه‌ها خواهد بود.

متقاضیان می‌توانند در مدت تعیین شده نسبت به ثبت‌نام خودرو موردنظر خود اقدام کنند. کماکان این امکان برای منتخبان طرح‌های قبلی ایران‌خودرو که موفق به واریز وجه نشدند، وجود دارد که دوباره بتوانند در این مرحله از فروش ایران‌خودرو، اقدام به ثبت‌نام کنند.

ج