حذفیات کنکور سراسری 1400 منتشر شد

وزیر آموزش و پرورش چند روز پیش از ارائه حذفیات محتوای کنکور به سازمان سنجش آموزش کشور خبر داده بود و امروز فهرست حذفیات کنکور سراسری 1400 منتشر شد. این حذفیات شامل قسمت هایی از کتاب درسی است که در آزمون سراسری سال 1400 نباید از آنها سوال طرح شود. وزیر آموزش و پرورش هم […]


وزیر آموزش و پرورش چند روز پیش از ارائه حذفیات محتوای کنکور به سازمان سنجش آموزش کشور خبر داده بود و امروز فهرست حذفیات کنکور سراسری 1400 منتشر شد.

این حذفیات شامل قسمت هایی از کتاب درسی است که در آزمون سراسری سال 1400 نباید از آنها سوال طرح شود.

وزیر آموزش و پرورش هم چند روز پیش گفت: حجم کتاب‌های درسی برای امتحانات امسال تعیین شد و در سایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام شده است؛ همچنین تغییرات و حذفیات کنکور نیز به سازمان سنجش اعلام شده است.

علی محبی معاون برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی نیز در این خصوص اظهار کرد: پیرو حذفیاتی که تحت تأثیر شیوع کرونا که پیش‌تر در خصوص محتوای کتاب‌های درسی به استان‌ها اعلام شده بود؛ حذفیات محتوای کنکور تهیه و به سازمان سنجش نیز اعلام شد.

گفتنی است طرح ساماندهی کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی در نوبت بررسی است و در صورتی هم که امسال به تصویب برسد، به کنکور 1400 نخواهد رسید.