ارتقا روحیه اجتماعی، مهم‌ترین برنامه بهزیستی فریدونکنار

فریدونکنار-خبرنگار حرف: رئیس اداره بهزیستی فریدونکنار ارتقای نشاط و روحیه اجتماعی را مهم‌ترین برنامه اداره خود اعلام و خاطرنشان کرد: درحال حاضر حدود ۲۱۰ برنامه در مناسبت‌های مختلف برای توان‌خواهان فریدونکناری با عنوان «زیر چتر نارنجی» برگزار شد. مهدی طالب‌نژاد با گرامی‌داشت هفته بهزیستی در خصوص مهم‌ترین اقدامات اداره بهزیستی فریدونکنار در یک سال گذشته […]

فریدونکنار-خبرنگار حرف: رئیس اداره بهزیستی فریدونکنار ارتقای نشاط و روحیه اجتماعی را مهم‌ترین برنامه اداره خود اعلام و خاطرنشان کرد: درحال حاضر حدود ۲۱۰ برنامه در مناسبت‌های مختلف برای توان‌خواهان فریدونکناری با عنوان «زیر چتر نارنجی» برگزار شد. مهدی طالب‌نژاد با گرامی‌داشت هفته بهزیستی در خصوص مهم‌ترین اقدامات اداره بهزیستی فریدونکنار در یک سال گذشته اظهار کرد: درزمینهٔ فعالیت‌ها و اقدامات می‌توان به اشتغال ۴۰ نفر از معلولین، جلوگیری از ۹۸ مورد طلاق با ارائه مشاوره، ارتقای نشاط اجتماعی با برگزاری دورهمی توان‌خواهان و توزیع وسایل توان‌بخشی اشاره کرد. رئیس اداره بهزیستی فریدونکنار تصریح کرد: اضافه شدن دو سمن جدید به مجموعه سمن‌های شهرستان، پیشگیری از معلولیت‌ها، پیشگیری از تنبلی چشم و شنوایی‌سنجی کودکان از دیگر برنامه‌های ما بوده است. طالب نژاد یادآور شد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، مهد کاهش طلاق در نظر گرفته شد و از زمان راه‌اندازی مراکز مشاوره و اورژانس ۱۲۳ اجتماعی در سال ۹۷ حدود ۳۰۰ نفر به این مراکز مراجعه داشتند که از این میزان ۹۸ مورد به سازش انجامید. وی افزود: برگزاری حدود ۴۰۰ کلاس مهارت زندگی با همکاری ادارات آموزش‌وپرورش، سازمان تبلیغات و نهادهای دیگر ازجمله برنامه‌های دیگر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بوده است. رئیس اداره بهزیستی فریدونکنار ادامه داد: دو کمپ ترک اعتیاد و ۳۴ مرکز غیردولتی و زیر نظر بهزیستی اعم از مهدهای کودک، مشاوره و روانشناسی، کلینیک‌های مددکاری، سلامت روان اجتماعی، درمان بازتوانی سرپایی معتادین، موسسه خیرین سلامت و همیاران سلامت اجتماعی در این شهرستان وجود دارد.

این مسئول درباره وضعیت مناسب‌سازی ادارات برای مراجعه معلولان اظهار کرد: با توجه به نگاه شورای مناسب‌سازی به همه ادارات این موضوع تأکید شد که بسیاری از ادارات فریدونکنار درحال اقدام برای مناسب‌سازی هستند. رئیس اداره بهزیستی فریدونکنار خاطرنشان کرد: در تمامی ادارات ضابط معلولین وجود دارد که به‌محض مراجعه یک معلول به هر اداره آن ضابط پیگیر کارها خواهد بود. وی با اشاره به افتتاح پروژه‌ها در هفته بهزیستی، گفت: هم‌زمان با هفته بهزیستی پایگاه سلامت اجتماعی در منطقه حسین‌آباد و همچنین دو طرح اشتغال شهری و روستایی، مرکز آموزشی چرتکه و یک طرح عطاری به افتتاح می‌رسد. طالب‌نژاد تصریح کرد: حدود هفت مسکن برای خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و دارای دو معلول درحال ساخت است و با دستور فرماندار شهرستان و رایزنی با بخشداران و معاون توانمندسازی و مسکن اداره کل بهزیستی استان به دنبال این هستیم تا مشکل مسکن خانواده‌های دارای دو معلول را برطرف کنیم. رئیس اداره بهزیستی فریدونکنار عنوان داشت: هزار و ۲۲۳ پرونده برای معلولین وجود دارد که از این میزان تعداد ۶۱۲ نفر مستمری‌بگیر، ۵۳۹ نفر غیرمستمر، ۱۲ نفر ضایعه نخاعی، ۴۶ دانش‌آموز معلول، ۶ نفر دانشجوی معلول و هشت نفر در طرح مراقبت در منزل قرار دارند. وی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون دو هزار و ۵۰۰ نوع تجهیزات توان پزشکی در سطح شهرستان توزیع شد. طالب‌نژاد در پایان اظهار کرد: درحال حاضر به دنبال این هستیم تا شرایطی را برای جامعه توان‌خواه فریدونکنار ایجاد کنیم تا باروحیه مناسب در جامعه و کنار خانواده خود زندگی کنند.