5

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر مازندران گفت: جمعیت هلال احمر مازندران از نظر انجام عملیات امدادونجات در شمار استانهای برتر کشور قراردارد. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، دکتر غلامعلی فخاری اظهار کرد: بیش از پنج هزار و ۸۰۰ حادثه  سال گذشته توسط نجاتگران و امدادگران جمعیت مازندران امدادرسانی شد.  وی افزود: ارائه خدمات امدادی به هزارو ۹۷۰ حادثه جاده ای،۸۳۷حادثه شهری،۷۱۵ حادثه دریایی و ساحلی،۱۵۲حادثه کوهستان،۱۷حادثه سیل و آبگرفتگی،۴۹حادثه برف و کولاک،۱۹ حادثه آتش سوزی جنگل و مراتع،۳۳حادثه صنعتی و کارگاهی و همچنین ارائه خدمات موردنیاز به دوهزارو ۳۱ نفر از مراجعین به پایگاههای امدادونجات  از مهمترین خدمات هلال احمرمازندران در سال گذشته بوده است.

به گفته دکترفخاری در همین راستا  ۲۳هزار و ۶۰۱ نفر بصورت سرپایی  خدمات مورد نیاز  خود را از عوامل امدادونجات هلال احمر استان دریافت و بیش از دوهزار و ۸۲۷ نفر از مصدومان حوادث مختلف نیز به مراکزدرمانی منتقل شدند.

وی با اعلام اینکه هزار و ۱۰۹ نفر از متاثرین حوادث مختلف به خصوص برف و کولاک در محورهای مواصلاتی اسکان اضطراری داده شدند، گفت: بطورکلی جمعیت هلال احمر مازندران به ۲۷ هزارو ۸۴۶مصدوم امدادرسانی کرد.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر مازندران گفت:درمجموع ده هزار و ۶۴۱ تیم عملیاتی با حضور ۳۵ هزار و ۷۸۱ نفر روز نجاتگر و امدادگر با بکارگیری سه هزار و ۸۸۶دستگاه روز آمبولانس و خودروی امدادی در عملیات های سال گذشته هلال احمر استان مشارکت داشتند.

وی گفت: جمعیت هلال احمر استان در زمینه انجام عملیات امداد و نجات و نیز پاسخگویی به فوریت های امدادی شهروندان در ۷ حادثه از ظرفیت بالگردامدادی نیز استفاده کرده است.دکترفخاری تصریح کرد : جمعیت هلال احمر مازندران از نظر انجام عملیاتهای امدادونجات در شمار استانهای برتر کشور قراردارد.