100 میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکل فاضلاب ساری

حرف آنلاین: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران گفت: با توجه به مشکل دیرینه فاضلاب در ساری مرکز مازندران، طبق هماهنگی‌های شرکت آب و فاضلاب استان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این بخش اختصاص یافت.

به گزارش حرف آنلاین، فرج‌الله فتح‌الله‌پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه مازندران، بر اجرای کامل طرح شبکه فاضلاب ساری تاکید کرد و اظهار کرد: حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های عمرانی، اقتصادی و زیرساختی مازندران در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تصویب شده است.

فتح‌الله‌پور افزود: در این دولت اعتباری در قالب‌های مختلف دولتی و بخش خصوصی برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در مازندران تامین شد و در این راستا طرح‌های سرمایه‌گذاری‌های مطلوبی در حوزه راه، آب و فاضلاب، راه و بهداشت و درمان مازندران به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح‌های بخش بهداشت و درمان در قالب تامین مالی ماده ۵۶ و تهاتر نفت در استان مازندران پیگیری و مصوب شد که به طور حتم مردم دیار علویان در آینده نزدیک از نزدیک اجرای این طرح‌ها را لمس خواهند کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با اشاره به اینکه در بخش برق منطقه‌ای و توسعه زیرساخت برق رسانی در استان مازندران نیز حدود ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار با همراهی یکی از کشورهای سرمایه گذار تصویب شد، عنوان کرد: در آینده نزدیک با جذب این میزان اعتبار روند توسعه زیرساخت‌ها در این زمینه مازندران جهش خواهد یافت.

این مسئول به مشکل دیرینه فاضلاب ساری مرکز مازندران اشاره کرد و یادآور شد: طبق هماهنگی‌های شرکت آب و فاضلاب استان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این بخش اختصاص یافت.

این مسئول سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با اشاره به اینکه در هفدهمین سفر استانی رئیس جمهور به مازندران حدود ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد، عنوان کرد: تاکنون 1200 میلیارد تومان از این اعتبارات به دستگاه‌های اجرایی استان تخصیص یافت.

وی گفت: از محل سفر رئیس جمهور به مازندران تاکنون ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش راه و شهرسازی، ۴۲۰ میلیارد تومان در بخش نیرو، ۲۰۰ میلیارد تومان در زمینه  بهداشت و ۶۴ میلیارد تومان در راستای ورزش به اداره‌های کل مرتبط اختصاص یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران، یادآور شد: اختصاص بهنگام و پیگری‌ها برای جذب اعتبارات ملی برای تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه ۱۴۰۱ در مازندران با جدیت از سوی دستگاه‌های اجرایی مازندران در دستور کار قرار گیرد.