۳۶ مددجو از زندان قائمشهر آزاد شدند

با حضور رئیس کل دادگستری مازندران، ۳۶ نفر از مددجویان شهرستان قائمشهر از زندان آزاد و به ۹۰ زندانی دیگر مرخصی اعطا شد.

به گزارش حرف آنلاین ؛ حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان به همراه معاونین قضایی دادگستری استان، مسئولین و قضات حوزه قضایی شهرستان قائمشهر و مدیرکل زندان های استان از بندهای مختلف زندان قائمشهر بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با مددجویان و استماع مشکلات آنها، دستورات مقتضی را جهت بررسی صادر کردند.

همچنین در راستای ایجاد اشتغال برای زندانیان به عنوان یکی از برنامه‌های مهم مد نظر، طرح اشتغال‌زایی زندان قائمشهر در مساحتی به وسعت یک‌هزار مترمربع کلنگ زنی شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در حاشیه بازدید از زندان قائمشهر اظهار کرد: با اقدام شایسته همکاران قضایی شهرستان قائمشهر و کمک خیرین، ۳۶ نفر از محکومین مالی و غیرمالی که به لحاظ عجز از رد مال در زندان محبوس بودند، امروز از زندان آزاد شدند و به کانون خانواده خود بازگشتند.

وی افزود: با بررسی‌های مسئولین حوزه قضایی قائمشهر، افراد واجد شرایط اعطای مرخصی در این زندان نیز مورد بررسی و شناسایی قرار گرفته و ۹۰ نفر در این راستا به مرخصی رفتند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری ادامه داد: در آموزه‌های دینی و در قانون بر توجه به حقوق زندانیان تاکید شده‌ است و باید شرایط لازم برای دادرسی عادلانه به بهترین شکل ممکن برای مددجویان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه حتی الامکان باید از مجازات حبس و معرفی فرد به زندان اجتناب شود، خاطرنشان کرد: زندان جای افرادی است که مردم از آزادی و حضور آنها در جامعه متضرر شده و نظم امنیت جامعه را مختل کنند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران و هیات همراه در بند نسوان زندان قائمشهر نیز حضور یافته و ضمن گفت‌وگو با مددجویان و استماع مشکلات آنها، دستورات مقتضی را صادر کردند.