مزایای پرواز ساری دبی از نظر یونسی

حرف آنلاین:معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران گفت: پرواز مستقیم دبی ـ ساری بهترین فرصت برای رونق گردشگری خارجی مازندران است. علیرضا یونسی در نشست هماهنگی پرواز مستقیم دبی ـ ساری توسط شرکت قشم ایر با حضور مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی سراسر استان اظهار کرد: استمرار پرواز مستقیم دبی ـ ساری بهترین فرصت […]

حرف آنلاین:معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران گفت: پرواز مستقیم دبی ـ ساری بهترین فرصت برای رونق گردشگری خارجی مازندران است.

علیرضا یونسی در نشست هماهنگی پرواز مستقیم دبی ـ ساری توسط شرکت قشم ایر با حضور مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی سراسر استان اظهار کرد: استمرار پرواز مستقیم دبی ـ ساری بهترین فرصت برای رونق گردشگری خارجی است.

وی از تبلیغات به عنوان یکی از عوامل جذب گردشگر یاد کرد و افزود: امسال بالغ بر 20 میلیون گردشگر در مازندران اقامت داشتند و از این مناظر و طبیعت زیبا بهره گرفتند پس باید از این ظرفیت‌ها برای رونق گردشگر داخلی استفاده کرده و کارهای بر زمین مانده همچون معیشت مردم را حل کنیم.

یونسی به حمایت جدی مازندران از بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: آماده‌ایم کمک کنیم تا به درآمدهای مردم اضافه شود و بسیاری از گردشگاه‌ها همچون چشمه سورت و میانکاله سواحل دریا با رعایت مولفه‌های زیست محیطی در قالب انجمن‌های مردم‌نهاد و شرکت‌های تعاونی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد تا برای اقتصادی کردن آن با امکان، ابزار، تجربه و شناختی که دارد به نفع مردم کشور و استان برنامه‌ریزی کند.

وی با بیان اینکه هیچ جامعه‌ای به پیشرفت نمی‌رسد جز اینکه مردم آن همدل و هم‌افزا بوده و به هم اعتماد داشته باشند، افزود: ابزار و امکانات بسیاری در استان وجود دارد اما یکی از دردهای مزمن استان این است که با هم نمی‌ایستیم و به صورت جزیره‌ای فعالیت می‌کنیم زیرا باید به صورت زنجیره‌ای در کنار هم قرار بگیریم تا تحول ایجاد کنیم.

وی از استمرار پرواز دبی ـ ساری به عنوان بهترین فرصت برای رونق گردشگری خارجی در استان اشاره کرد و گفت: وجود گردشگر از کشورهای عربی بهترین فرصت برای معرفی مازندران است و مردم این کشورها مسلمان هستند و تمام مولفه‌های فرهنگی که ما به دنبال آن هستیم را رعایت می‌کنند هرچند از توان مالی خوبی برخوردارند.

وی ادامه داد: به اعتقاد تحلیل‌گران سیاسی وضعیت مذاکره به نتیجه خواهد رسید و فضای گردشگری رو به شکوفایی رفته و تبادل گردشگر به سهولت بیشتری صورت می‌گیرد پس مازندران که استانی با ظرفیت‌های گردشگری است به همت مدیران استانی که عزم‌شان را برای توسعه این صنعت جزم کردند آینده درخشانی دارد.

وی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی خواست برای استمرار پرواز دبی ـ ساری همدل شوند و با قبول سهمیه‌ای در این حرکت بزرگ سهیم باشند تا فضای گردشگری مازندران بیش از گذشته رونق گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران نیز گفت: یکی از دغدغه‌هایی که بخش خصوصی در تمام تاسیسات گردشگری از اقامتی گرفته تا پذیرایی و مجتمع‌های تفریحی داشته و دارند توجه به زیرساخت‌ها است.

دلاور بزرگ‌نیا ادامه داد: یک بخش آن مربوط به امور زیربنایی بوده که در گرو انجام امور دیگر دستگاه‌های اجرایی است.

بزرگ‌نیا افزود: تنوع بخشیدن به گردشگری و رونق رشته‌های مختلف آن همچون گردشگری سلامت، دریایی و تمام اتفاقاتی که می‌تواند بازار گردشگری را رونق دهد جزو وظایف زیرساختی است که بر عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.

وی افزود: با ورود استاندار مازندران و نگاه ویژه‌ای که به گردشگری دارد به بسیاری از پروژه‌هایی همانند گردشگری سلامت پرداخته شده تا زمینه‌های ورود گردشگر از خارج مرزهای ایران فراهم شود.

وی با بیان اینکه گردشگری دریایی دیگر در ادبیات مدیران و مطالبات مردم جا افتاده است، افزود: نگاه به گردشگری دریایی دیگر نگاه به ساحل نیست بلکه سمت و سوی برنامه‌ریزی برای استفاده از دریا است.

این مسئول از پرواز مستقیم به دبی از طریق قشم ایر را تامین یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های گردشگری در ورود و خروج گردشگر عنوان کرد و گفت: گردشگران عرب بهترین مشتریان مازندران هستند که می‌توانند مقدمه حضور دیگر گردشگران و بهترین تبلیغ برای ظرفیت استان باشند.

بزرگ‌نیا با بیان اینکه در صورتی‌ که این فرصت درست استفاده نشود ظرفیت دیگری اضافه نخواهد شد، تصریح کرد: برای اینکه از این فرصت ایجاد شده بهره‌مند شویم باید انسجام جدی داشته باشیم تا نام مازندران در گردشگری جهان بدرخشد.

وی با اشاره به اینکه چنانچه گردشگری را در پازل نبینیم متضرر می‌شویم و گردشگری مازندران توسعه پیدا نمی‌کند، افزود: تمام استان‌ها برای توسعه گردشگری خیز برداشتند تا از همه ظرفیت‌های‌شان در این زمینه بهره بگیرند.

وی گفت: دیگر نمی‌توان بدون برنامه‌ریزی با روال سنتی پیش برویم و انتظار داشته باشیم که همچنان گردشگرپذیرترین استان کشور هستیم./فارس