مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران اطلاع داد :

مرحله استانی بیست و یکمین دوره مسابقات ملی مهارت آغاز شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران از آغاز مرحله استانی بیست و یکیمن دوره مسابقات ملی مهارت بمناسبت هفته ملی مهارت در شانزدهم مرداد سالجاری خبر داد .

به گزارش حرف آنلاین ؛ سید حسین درویشی  افزود : سالانه مسابقاتی در حوزه های مهارتی تحت عنوان مسابقات ملی مهارت در کشور توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود که از جمله اهداف برگزاری این رویداد می توان به کشف استعدادهای حرفه ای جوانان وایجاد فرصت مناسب جهت شکوفایی مهارت ها، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه های اقتصادی، ایجاد فرصتی مناسب جهت تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای بین جوانان، ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت، فراهم کردن فرصت مناسب جهت رقابت سالم بین جوانان کشوراشاره کرد.

وی ادامه داد : بیست ویکمین دوره مسابقات ملی مهارت بصورت سه مرحله برنامه ریزی و اجرا می گردد که در مرحله شهرستانی 195 نفر نخبه مهارتی در 33 رشته طی دو روز به رقابت پرداخته و اکنون نفرات برتر این مرحله ، در مرحله استانی ادامه مسیر خواهند داد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران به نحوه برگزاری مرحله استانی اشاره کرد گفت : در این مرحله که بمناسبت هفته ملی مهارت و در روز دوشنبه 16 مرداد برگزار می گردد 108 نفر در 30 رشته حضور داشته که بصورت عملی پروژه های تعریف شده رشته خود را اجرا می نمایند .

به گفته وی اتصالات چوبی، الکترونیک، امنیت سایبری، آجرچینی، آشپزی، توسعه نرم افزارهای موبایل، پردازش ابری، تأسیسات الکتریکی، تبرید و تهویه، تراش، نگهداری هواپیما، جواهرسازی، جوشکاری، فناوری خودرو، فناوری طراحی گرافیک، فناوری مد (خیاطی)، فناوری های وب، قنادی (شیرینی پزی)، کابینت سازی چوبی، کاشیکاری دیوار و کف، کنترل صنعتی، لوله کشی و تاسیسات گرمایشی، رباتیک، نانوایی، سازه های چوبی، طراحی مهندسی مکانیک، نقاشی خودرو، نقاشی و دکوراسیون، طراحی فضای سبز، پیرایشگری مردانه از جمله رشته هایی است که نخبگان مهارتی در این دوره از مسابقات با هم به رقابت می پردازند.

سید حسین درویشی دبیر شورای مهارت مازندران در خاتمه این گزارش به نتایج دوره قبل مسابقات ملی مهارت اشاره کرد و گفت : در بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت ، نخبگان مهارتی مازندران توانستند یک مدال طلا ، سه مدال نقره ، سه مدال برنز و 5 دیپلم افتخار را کسب نمایند.