فوت 421 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 9 ماه امسال

حرف آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در 9 ماهه امسال 421 (342 مرد و مابقی زن) در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد کاهش داشت. بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان هاي ساری و میاندرود با […]

حرف آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در 9 ماهه امسال 421 (342 مرد و مابقی زن) در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد کاهش داشت.


بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان هاي ساری و میاندرود با 73 ، آمل با 57 ، بابل با 50 و شهرستان فریدونکنار با 5 مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.
* افزایش 6 درصدی مصدومان حوادث رانندگی طی نه ماه امسال
مدير كل پزشكي قانوني مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در نه ماه امسال، 9 هزار 971 نفر مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی اسنان مراجعه كردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشت.
اين مقام اجرايي استان يادآور شد :دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند. پایان پیام