شهردار محمودآباد گفت :

ساختمان های میراثی طاهباز محمودآباد بازسازی می شوند

شهردار محمودآباد از تصویب طرح مرمت و بازسازی ۳ ساختمان میراثی پارک طاهباز این شهرستان خبرداد.

به گزارش حرف آنلاین؛ مهدی اختیاری شهردار محمودآباد در حاشیه ی بازدید از ساختمان های پارک طاهباز این شهرستان گفت : طرح مرمت و احیاء ۳ ساختمان میراثی پارک طاهباز توسط مشاور طرح که از سوی اداره گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان معرفی شده بود به پایان رسید.

وی افزود : قرارداد مشاوره طرح در سال ۱۴۰۱ منعقد و سپس در جلسات کمیسیون مربوطه در اداره کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مورد بررسی قرار گرفت.

شهردار محمودآباد با بیان اینکه این طرح پس از بررسی و تامین نظرات اعضای کمیسیون ویرایش شد، خاطرنشان کرد : به لطف خدا و زحمت همه همکاران، این طرح در اداره کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مازندران در فروردین ۱۴۰۲ تایید و مجوز آغاز عملیات اجرایی آن صادر شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این طرح با هدف افزایش سرانه فضای فرهنگی در دستور کار شهرداری قرار گرفت، تصریح کرد: ساختمان شماره ۱ با کاربری فرهنگ سرای کودک و نوجوان، ساختمان شماره ۲ با کاربری خانه ی گفت و گو، کتاب، مردم شناسی و کتابخانه ی محمودآباد شناسی و ساختمان شماره ۳ با کاربری خانه ی فرهنگ ، هنر و رسانه احیاء خواهند شد.

اختیاری در پایان اعلام کرد : برآورد ریالی و مراحل انتخاب پیمانکار برای آغاز عملیات اجرایی پروژه در حال انجام است و پس از طی این مرحله، فاز اجرایی کار با نظارت اداره کل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی انجام می شود.