مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان مازندران خبر داد؛

رفع موانع از ۳۶ مجموعه تولیدی مازندران در سال گذشته

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان مازندران از حل مشکل ۳۶ مرکز تولیدی در سطح مازندران در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: طی بازدید از ۳۲۰ مجموعه تولیدی، ۱۶۰ مجموعه دارای مشکل اساسی بودند که ۳۶ مورد از این مشکلات جدی را با استفاده از ظرفیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان حل کردیم.

حرف آنلاین: سیدجواد حسینیان در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران که به‌مناسبت روز جهانی کار و کارگر و روز قشر کارگری، صورت گرفت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، شهدای والامقام میهن اسلامی و شهدای قشر زحمتکش کارگری این استان خاصه شهید نوروزعلی یزدانخواه، شهید شاخص کارگری گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با جامعه کارگری به جایگاه والای کارگر در اسلام و بوسه پیامبر (ص) بر دستان کارگر اشاره کردند.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری یکی از انواع پشتیبانی از تولید، حمایت از کارگران است، زیرا کارگر فعال و با نشاط، ثروت ملی ایجاد می کند که در نهایت زمینه‌ساز آبرو، اقتدار و استقلال کشور خواهد بود.

حسینیان در ادامه اعلام کرد: در سال گذشته طی بازدید از ۳۲۰ مجموعه تولیدی و دیدار با کارآفرینان و صاحبان مراکز تولیدی، ۱۶۰ مجموعه دارای مشکل اساسی بودند که ۳۶ مورد از این مشکلات جدی را با استفاده از ظرفیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان بسیج کارگران کشور که جزو ستاد رفع موانع تولید محسوب می شوند حل کردیم.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان مازندران خاطرنشان کرد: باتوجه به نامگذاری شعار سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان؛ تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، به دانش بنیان بودن غالب شرکت های تولیدی و صنعتی تاکید کرد و گفت: یقینا تحقق شعار سال موجب خنثی شدن کامل تحریم ها خواهد شد و از اینرو سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان مازندران با تلاش، هم افزایی و اهتمام ویژه در جهت ایجاد بستر مناسب دانش بنیان شدن مراکز تولیدی و صنعتی گام های بلندی برخواهد داشت.

وی در ادامه به اقدامات سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان در یکسال اخیر پرداخت و تصریح کرد: تشکیل کارگروه فکری، تشکیل قرارگاه رفع موانع در قالب طرح شهید کریمی تشکیل شورای ورزش و سلامت، تشکیل گردان سایبری، تشکیل شورای خانواده، اجرای طرح شهید برونسی، تشکیل حلقات صالحین، ایجاد حدود ۱۱۰ پایگاه بسیج و جذب حدود ۱۰ هزارنفر به بسیج، ایجاد ۸۰ کانال و گروه ثامن در سطح پایگاه‌ها، تشکیل گردان بیت المقدس در نیروگاه شهید سلیمی، آزادسازی زندانیان و به‌کارگیری آنان و اقدامات فرهنگی دیگر از جمله این اقدامات است.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان مازندران در این دیدارها همچنین به بیان مشکلات کارگران و حوزه تولید و مجموعه های صنعتی استان نیز اشاره کرد.