خسارت 480 میلیارد تومانی سیل اخیر به مازندران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران میزان خسارت سیلاب هایی که هفته های پایان فصل بهار در این استان رخ داد را ۴۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : در این سیلاب ها تعدادی از شهرستان های مازندران درگیر بودند و از این حادثه طبیعی خسارت دیدند.

به گزارش حرف آنلاین ؛ حسینعلی محمدی شیرکلاهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گفت :‌ از این میزان خسارت برآورد شده در خصوص سیلاب های بهاری در مازندران ۲۰۶ میلیارد تومان مربوط به بخش های تاسیساتی و زیرساختی استان است.

وی ادامه داد : ۲۶۶ میلیارد تومان برآورد خسارت این سیلاب ها به بخش کشاورزی و تاسیسات این بخش می باشد و ۶۷ میلیارد تومان مربوط به حوزه منازل مسکونی شهروندان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران اضافه کرد :‌ در آن زمان بارش های رگباری و شدید به مناطق شهری و روستایی سوادکوه، ‌ساری، ‌نکا، ‌آمل و نور خسارت زد.

وی گفت:‌ سیلاب های اخیر بیشترین خسارت را به بخش کشاورزی مازندران وارد کرد به طوری که ۲۶۶ میلیارد تومان برآورد ریالی خسارت های وارده مربوط به این بخش است.

به گفته محمدی شیرکلاهی سیلاب منجر به تخریب بیش از ۲۰ سردهنه زراعی و همچنین آبگرفتگی اراضی کشاورزی شده است که در این بخش به کشاورزان خسارت وارد شده است.

وی همچنین انسداد راههای اصلی و نیز جاده های روستایی به عنوان اثرات و تبعات این حادثه طبیعی در مازندران برشمرد و گفت :‌در آنزمان راه تعدادی از روستاها در سوادکوه و آمل مسدود شد و حتی چند روز محور اصلی کندوان نیز مسدود شد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران اضافه کرد:‌ برای جبران خسارت های سیلاب در استان پیشنهادهایی به مسئولان کشور داده شد تا با تزریق اعتبار لازم خسارت های وارده بازسازی و یا جبران شود.