انتقاد دبیر از بودجه کشتی

پس از کسب سهمیه‌ها صورت گرفت رئیس فدراسیون کشتی پس از کسب ۱۱ سهمیه توسط آزاد و فرنگی‌کاران ایران برای حضور در المپیک از بودجه ناچیز این رشته پرافتخار اظهار گلایه کرد. علیرضا دبیر ظهر امروز بعد از کسب سه سهمیه المپیک در کشتی آزاد که به تکمیل شدن تیم ملی منتهی شد، با اظهار […]

پس از کسب سهمیه‌ها صورت گرفت


رئیس فدراسیون کشتی پس از کسب ۱۱ سهمیه توسط آزاد و فرنگی‌کاران ایران برای حضور در المپیک از بودجه ناچیز این رشته پرافتخار اظهار گلایه کرد.

علیرضا دبیر ظهر امروز بعد از کسب سه سهمیه المپیک در کشتی آزاد که به تکمیل شدن تیم ملی منتهی شد، با اظهار گلایه از بودجه ناچیز کشتی در مقایسه با برنامه‌های متعدد این رشته گفت: به تمامی مسئولان ورزش و مردم و اهالی کشتی می گویم. کمترین زحمت را من کشیدم و به همه خسته نباشید می‌گویم. می‌شد سهمیه‌های‌مان در کشتی فرنگی هم ۶ عدد شود که امیدوارم با تجربه‌ای که محمد بنا دارد، در بلغارستان هم آن سهمیه کسب شود.

دبیر به مشکلات مالی کشتی اشاره کرد و گفت: یک صحبت کلی دارم. با این پول‌ها و اعتباری که می‌دهید دیگر نمی‌شود کار کرد. نمی‌گویم وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک که البته یک جاهایی هم به آنها برمی‌گردد، اما روی سخنم با دولت و مجلس است. کشتی مثل فرش، خاویار، نفت و انرژی هسته‌ای برای ایران است. با تمام احترامی که برای همه رشته‌ها قائلم این را می‌گویم که شما صد را دارید چرا از دستش می‌دهید؟ به والله با این پول‌ها نمی‌شود کار کرد. آن زمان که این بودجه را می‌دادید دلار سه هزار تومان بود. شما دارید بودجه دلار سه هزار تومانی را به ما می‌دهید در حالی که دلار هشت برابر شده و همه هزینه‌های ما اینجا دلاری است.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: می‌توانستیم همه سهمیه‌ها را بگیریم. من به شما محکم می‌گویم با این اعتبارهایی که می‌دهید روی کشتی در المپیک حساب نکنید. نه تنها در این المپیک که المپیک‌های بعدی ما هم دارد خراب می‌شود. برای المپیک‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ باید از الان کار کنیم. رئیس بعدی هم بیاید، من باید برایش زیرساخت آماده کرده باشم. باید نوجوانان و جوانان را برای رئیس بعدی آماده کنم که با این پول‌ها نمی‌توانم.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های ارزی اعزام‌های اخیر ۱۴۴ هزار یورو شده، خاطرنشان کرد: در همین فروردین ماه ۶ اعزام داشتیم. دو تا گزینشی آزاد و فرنگی، دو تا آسیایی آزاد و فرنگی و دو تیم آزاد و فرنگی هم به بلغارستان. ببینید فقط هزینه‌های ارزی ما چقدر شده است. نزدیک دو میلیارد هزینه بلیت آسیایی و گزینشی شده و بابت بلیت بلغارستان هم ۶۰۰ -۷۰۰ میلیون هزینه کرده‌ایم. همین الان ۷ میلیارد از بودجه سالیانه ما رفته است. آقایان! با این بودجه کشتی ما نمی‌چرخد و کشتی روز به روز خراب‌تر می‌شود. اگر کشتی می‌خواهید و می‌خواهید در المپیک موفق باشد در جیب‌تان دست کرده و درست و حسابی خرج کنید.

رئیس فدراسیون کشتی در پایان افزود: رئیس جمهور هم اینجا بنشیند می‌گویم کشتی با این پول‌ها نمی چرخد. چون کشتی را دوست دارم اعلام می‌کنم که ۱۰ مرداد المپیک برای ما شروع می‌شود اما با این اعتبارات، کشتی امیدوار به المپیک نباشد. این را از دو سال پیش هم گفتم. حرفی که می‌زنم خواسته ما از دولت و مجلس است. کشتی برای من نیست، کشتی بِرند جمهوری اسلامی است و وظیفه مجلس و دولت است که از آن حمایت کنند.