افزایش ۸ درصدی فوتی در حوادث ناشی از کار در سال جاری

حرف آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در نه ماهه سال جاری ۱۰۱ نفر در اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش داشت. دکتر علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در […]

حرف آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در نه ماهه سال جاری ۱۰۱ نفر در اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش داشت.


دکتر علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در نه ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان ساری با ۱۲ ، آمل و چالوس هر کدام با ۸ و نکا با ۷ بیشترین و شهرستان های فریدونکنار ، گلوگاه و میاندرود هر کدام با یک مورد کمترین مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.
*سقوط از بلندی با افزایش ۴۲ درصدی نسیت به مدت مشابه سال قبل
وی تصریح کرد: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۴۲ نفر ، برق گرفتگی با ۲۱ و پس از آن برخورد جسم سخت با ۱۵و سایر با ۶ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.
*به تفکیک ماه خرداد بیشترین
بر اساس تفکیک ماه خرداد با ۱۵ ، شهریور با ۱۲ و آذر با ۱۱ مورد بیشترین و مرداد ماه با ۴ مورد کمترین آمار فوتی در آن گزارش شده است.
*افزایش ۱۱ درصدی مصدومان ناشی ار حادثه کار
بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۷۳۱ نفر مصدوم ( ۶۹۲ نفر مرد و ما بقی زن )ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش داشت.
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست./ روابط عمومی