افزایش ۳ درصدی فوتی ناشی از حوادث کار در ۱۴۰۰

حرف آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در ده ماهه امسال ۸۹ در اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت. علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در ده ماهه امسال به ترتیب […]

حرف آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در ده ماهه امسال ۸۹ در اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت.

علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در ده ماهه امسال به ترتیب شهرستان ساری با ۱۲ ، آمل با ۹ و چالوس با ۸ مورد بیشترین و شهرهای و شهرهای میاندورد ،گلوگاه و فریدونکنار هر کدام با یک مورد فوتی،‌ کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی تصریح کرد: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۴۵ نفر و پس از آن برق گرفتگی با ۲۲ ، برخورد جسم سخت با ۱۵ و و سایر با ۷ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

بر اساس تفکیک ماه خرداد با با ۱۵ مورد بیشترین و دی ماه با ۵ مورد کمترین آمار فوتی گزارش شده است.

سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۳ نفر بیشترین فوتی و بیش از ۶۱ سال با ۷ فوتی کمترین آمار را داشتند.

افزایش ۱۳ درصدی مصدومین حادثه کار
عباسی افزود : بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۸۳۰ نفر (۷۸۳ مرد و ما بقی زن مرد و ما بقی زن ) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشت.