دستور استاندار برای تنظیم بازار روغن مازندران؛

۲ هزار تن روغن در راه بازار مازندران است

حرف آنلاین: سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران در ساعات پایانی شب پنجشنبه از کارخانه غنچه بازدید کرد و ضمن برگزاری جلسه در این کارخانه تاکید کرد؛ توزیع ۲ هزار تن روغن این کارخانه در بازار استان تا صبح روز جمعه صورت گیرد.

در پی اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، برای بررسی مشکلات و پیامدهای اجرای طرح، مسؤولان استانی در سطح فروشگاه‌های شهر ساری حضور یافتند و با بررسی میدانی و گفت‌وگو با مردم و فروشندگان موضوعات مرتبط با تأمین و توزیع کالاهای اساسی را مورد بررسی و پایش قرار دادند.

در این بازدیدها کمبود برخی اقلام در فروشگاه‌ها مشاهده شد که معاون سیاسی، امنیتی استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی برای پیگیری وضعیت تولید و توزیع روغن در کارخانه روغن‌کشی کشت و صنعت شمال(غنچه) حضور پیدا کردند تا از نزدیک روند تولید، ذخیره و توزیع این محصول را پایش کنند.

پس از بازدید از مراحل مختلف فراوری، بسته‌بندی و ذخیره‌سازی روغن در این کارخانه سری به انبارهای ذخیره روغن زدند و شاهد تولید انبوه انواع روغن‌های پخت و پز و سرخ کردنی در این کارخانه شدند.

همچنین چندین دستگاه کامیون نیز در حال بارگیری روغن برای توزیع در سطح مازندران و سایر استان‌های کشور بودند.

*مردم نگرانی برای تامین کالاهای اساسی نداشته باشند

روح الله سلگی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه در روز نخست اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها شاهد مشکلاتی در توزیع برخی اقلام اساسی از قبیل روغن، شکر و ماکارانی در فروشگاه‌های سطح شهر بودیم، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های مسؤول و کارخانجات تولیدی و ساماندهی نظام توزیع و حمل و نقل کالا ظرف چند روز آینده تمام فروشگاه‌های استان این محصولات توزیع خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به موجودی انبارها و تولید مستمر کالاها و اقلام اساسی در استان گفت: مردم نگرانی برای تامین کالاهای اساسی نداشته باشند و با مدیریت مصرف و زمان خرید قطعا در چند روز اینده قفسه‌های فروشگاه‌ها از این محصولات پر خواهد شد.

* مشکلی در تولید مرغ نداریم

حسن عنایتی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در ادامه با بیان اینکه برای تامین مرغ استان و تهران کشتارگاه‌ها و مرغداری‌های مازندران فعال خواهند بود و مرغ به تهران و استان ارسال خواهد شد گفت: با تمهیدات انجام شده مشکلی در تولید مرغ نداریم و آمادگی وجود دارد در صورت مازاد تولید گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام از مرغداران خریداری شود.

وی افزود: گوشت مرغ منجمد به اندازه کافی در انبارها ذخیره سازی شد و از فردا در تمام استان توزیع خواهد شد‌.

بعد از بازدید مسؤولان استان از کارخانه کشت و صنعت شمال (غنچه) سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران نیز در ساعات پایانی شب پنجشنبه از کارخانه غنچه بازدید کرد و ضمن برگزاری جلسه در این کارخانه مقرر شد توزیع ۲ هزار تن روغن این کارخانه در بازار استان تا صبح روز جمعه صورت گیرد.

براساس این جلسه مقرر شد؛ تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی مسؤول در توزیع این کالا به دست مصرف کننده، در شرکت غنچه مستقر باشند تا موجودی روغن این شرکت تا صبح به شکل صحیح و کامل به بازار تزریق شود.

استاندار مازندران در پایان این جلسه با بیان اینکه کشور در آستانه اصلاح ساختار اقتصادی برای احقاق حقوق مردم است،گفت: از فردا، این کارخانه روزانه ۵۰۰ تن روغن، تولید و روانه بازار می‌کند.