۲۱۶ میلیارد ریالی انواع کالای قاچاق و سرقتی در تنکابن کشف شد

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف کشف ۲۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی انواع کالا‌های سرقتی و قاچاق در شهرستان تنکابن خبر داد.

به گزارش حرف آنلاین؛ در حاشیه نمایشگاه کشفیات طرح ارتقاءامنیت اجتماعی در تنکابن سردار”سیدموسی حسینی” گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی پنجمین مرحله از طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور با بکارگیری تیم‌های عملیاتی در ۲۴ نقطه شهرستان تنکابن به اجرا در آمد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که این طرح در راستای مطالبات مردمی محله محور و به منظور برقراری و حفظ و نظم و امنیت مردم در حوزه‌های مختلف ماموریتی پلیس به اجرا در آمد، افزود: در اجرای این طرح ۲ قاچاقچی، ۳۵ عامل افیونی و ۵۰ معتاد متجاهر دستگیر و در مجموع ۸ کیلو و ۲۰۰ گرم انواع مواد مخدر از آنان کشف شد.

سردار حسینی از عملیات ویژه مقابله با سرقت در اجرای این طرح خبر داد و اظهار داشت: با دستگیری ۲۹ سارق حرفه‌ای و مالخر، ۴۹ فقره سرقت و مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی از جمله ۲ دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد.

حسینی به کشف ۹ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در این طرح نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه پلیس راه و راهنمایی و رانندگی ۳ خودرو و ۳۷ دستگاه موتورسیکلت به دلیل ایجاد مزاحمت برای مردم و رعایت نکردن قرانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در این طرح توقیف شدند.

وی همچنین از دستگیری ۱۱۴ متهم تحت تعقیب مرجع قضائی خبر داد و بیان داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا ۴ دستگاه موتورسیکلت، بالغ بر ۵۰ تن چوب جنگلی، ۶ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار قاچاق و مقادیر قابل توجهی کالای خارجی و احتکار شده، جمعا به ارزشی بالغ بر ۲۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از ۱۳ قاچاقچی کالا در این شهرستان کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به دستگیری یک نفر از اراذل و اوباش سطح یک در این عملیات، اظهار داشت: در اجرای طرح ناظر ۳۷۳ خودروی متخلف شناسایی شدند که برای دستگاه ۵۵ خودرو دستور توقیف فیزیکی صادر شد.

سردار حسینی با اشاره به طرح نظارت الکترونیکی اماکن عمومی، تصریح کرد: ضمن ثبت و ارسال پیام تذکر برای واحد صنفی متخلف در حوزه عفاف و حجاب از ۴ واحد صنفی تعهد اخذ شد و ۷ واحد صنفی متخلف نیز پلمب و متصدیان آن به مرجع قضائی معرفی شدند.

حسینی از شناسایی ۷۸ کانال مخرب در حوزه فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا خبر داد و گفت: با معرفی ۲۷ کاربر متخلف در فضای مجازی به مرجع قضائی از کاربران ۱۶ کانال به دلیل تولید و انتشار محتوا‌های مخرب ضمن حذف محتوا‌های مخرب از آنان تعهد گرفته شد، ضمن اینکه نسبت به مسدود سازی ۴ صفحه مجازی غیز مجاز اقدام شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به دستگیری ۱۸ جاعل و کلاهبردار حرفه‌ای و ۳ قاتل متواری در ادامه اجرای این طرح، به عزم قاطع پلیس استان در مقابله با هرگونه ناهنجاری‌های اجتماعی و مقابله با مخلان نظم و امنیت عمومی اشاره کرد و از مردم خواست: برای برقراری نظم و امنیت مطلوب جامعه با پلیس همکاری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخطی و قانون شکنی از سوی افراد هنجارشکن مراتب را سریعا به پلیس اطلاع دهند.