کلاهبردار 4 هزار میلیاردی در دام پلیس مازندران / ۳ فوتی بر اثر مصرف مشروبات الکلی در تنکابن

فرمانده انتظامی مازندران با خبر اینکه کلاهبرداری ۴ هزار میلیاردی با وعده واردات خودرو در دستور کار پلیس قرار گرفت ، گفت : متهم تاکنون ۴ هزار میلیارد ریال از شاکیان پرونده کلاهبرداری کرده است.

به گزارش حرف آنلاین ؛ سردار حسن مفخمی شهرستانی با اعلام جزئیات این خبر، اظهارکرد: در پی مرجوعه قضایی مبنی بر اینکه فردی با وعده واردات خودرو و خرید و فروش آن از شهروندان کلاهبرداری می کند، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پایگاه آگاهی ساری با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات ویژه پلیسی، متهم را که از زندانیان فراری و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی بوده، شناسایی و وی را در عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند .

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه در بررسی های به عمل آمده پیرامون این پرونده مشخص شد، متهم تاکنون ۴ هزار میلیارد ریال از شاکیان پرونده کلاهبرداری کرده است، تصریح کرد: متهم در بازجویی های فنی پلیس به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با وعده واردات و خرید و فروش خودرو اقرار کرد.

سردار مفخمی از تشکیل پرونده برای متهم و تحویل وی به مرجع قضایی خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: برای پیشگیری از کلاهبرداری در نمایشگاه‌هایی که مجوز فعالیت از اتحادیه مربوطه را دارا هستند؛ اقدام به خرید و فروش خودرو کنید.

وی تاکید کرد: در زمان خرید خودرو حدالامکان با شخص مالک خودرو، جهت انجام امورات نقل و انتقال مراجعه کنند؛ زیرا در صورت ممنوع المعامله بودن فروشنده، وکالتنامه ارائه شده از سوی آنها معتبر نیست.

۳ فوتی بر اثر مصرف مشروبات الکلی در تنکابن

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران از مرگ ۳ جوان بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی در شهرستان تنکابن خبر داد.

سرهنگ “سید جعفر ساداتی” در تشریح این خبر، گفت: در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر مرگ مشکوک ۳ جوان ۲۵ تا۳۰ ساله اهل استان البرز در تنکابن، بلافاصله ماموران واحد گشت پاسگاه دو هزار و پلیس آگاهی شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران تصریح کرد: برابر بررسی های اولیه پزشکی قانونی، علت مرگ مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی عنوان شد.

وی با بیان این که این افراد برای تفریح و گردش به این شهرستان مسافرت کرده بودند، افزود: علت تامه دقیق این حادثه در دست بررسی است.

سرهنگ ساداتی به شهروندان توصیه کرد؛ ضمن رعایت هشدارهای انتظامی و مراقبت از فرزندان خود در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه مورد مشکوک سریعاً مراتب را مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند .

چهارچرخ های ساحلی قاچاق در مازندران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت چهارچرخ ساحلی قاچاق به ارزش ۳۲ میلیارد ریال در شهرستان نور خبر داد .

سرهنگ “محمد محمدپور” در این خصوص گفت: در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و محله محور و با هدف برخورد با موتورسواران متخلف، کارآگاهان و رابطان این پلیس در فرماندهی انتظامی شهرستان نور، با انجام کار اطلاعاتی از تردد دو دستگاه موتورسنگین قاچاق در نوار ساحلی آن شهرستان مطلع شدند.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی پس از اتمام کار اطلاعاتی، ۲دستگاه موتورسیکلت چهارچرخ ساحلی (۷۰۰ و ۶۵۰ سی سی) قاچاق و غیرمجاز را کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران با بیان این که ارزش موتورسیکلت های کشف شده توسط کارشناسان ۳۲ میلیارد ریال برآورد شد، اظهار کرد: مالکان موتورسیکلت های توقیف شده به علت ارائه ندادن مدارک قانونی و گمرکی برای انجام مراحل قانونی به مرجع ذیصلاح معرفی شدند.

سرهنگ محمدپور تصریح کرد: پیشگیری از جرایم به ویژه برخورد با قاچاق، از اهداف پلیس در اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی است.

غرق شدن سه فرزند از اعضای دو خانواده در آب‌های ساحل جویبار

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار گفت: سه کودک از اعضای دو خانواده در آب‌های ساحلی گلدشت جویبار غرق شدند و جان خود را از دست دادند.

سرهنگ “غلامرضا جعفری” در تشریح این خبر اظهار کرد: سه کودک از اعضای دو خانواده ساکن شهر کوهی خیل جویبار در آب‌های ساحلی گلدشت جویبار غرق شدند.

وی افزود: یک کودک ۶ ساله و دو دختر ۱۳ و۱۲ ساله که خواهر بودند در این حادثه جان خود را از دست دادند.

سرهنگ جعفری تصریح کرد: ناجیان غریق هلال احمر و انتظامی پس از تجسس با گذشت یک ساعت جنازه این افراد را از آب‌های ساحلی بیرون و به سردخانه بیمارستان عزیزی جویبار انتقال دادند.

وی با بیان اینکه افراد غرق شده خارج از طرح دریا به اتفاق خانواده مشغول شنا بودند، از شهروندان و مسافران خواست حتماً در محدوده طرح دریا شنا کنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشند.

گفتنی است، شهرستان جویبار ۱۸کیلومتر نوار ساحلی  و دو طرح سالم‌سازی دریا در چپکرود و لاریم دارد که به مسافران خدمات می‌دهد و این نخستین غریق امسال در آب‌های ساحلی جویبار است.

کشف ۴۸ فقره سرقت کابل و تجهیزات انتقال برق در قائم شهر

فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر از کشف ۴۸ فقره سرقت کابل و تجهیزات انتقال برق و دستگیری ۷ سارق در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ”مهدی خادمی” در این خصوص اظهار کرد : در راستای برخورد با سارقان حرفه ای و پیشگیری از سرقت کابل و تجهیزات برق، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه طی چهار روز گذشته ماموران انتظامی شهرستان قائم شهر با تلاش های شبانه روزی و اجرای طرح های پیشگیرانه ۷ سارق سابقه دار سیم برق را دستگیر کردند، افزود: ماموران توانستند در بازجویی های به عمل آمده از سارقان و اعتراف آنان، ۴۸ فقره سرقت کابل و تجهیزات انتقال برق را کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر در پایان از همکاری خوب مردم با پلیس در انجام عملیات های پلیسی قدردانی کرد و گفت: هدف پلیس تأمین امنیت، آرامش و در نتیجه رضایت مردم است لذا همکاری صمیمانه مردم با پلیس باعث تسهیل در انجام عملیات ها خواهد شد.

غرق شدگی مرد ۵۲ ساله حین ماهیگیری در نکا

فرمانده انتظامی شهرستان نکا از غرق شدن مرد ۵۲ ساله حین ماهیگیری در رودخانه دوقانلو آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ” قاسم عزیزی” گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر غرق شدگی مرد۵۲ ساله حین ماهیگیری در منطقه دوقانلو شهرستان نکا به مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰، بلافاصله ماموران انتظامی کلانتری ۱۱ به همراه نیروهای امدادی در محل حاضر شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل و در بررسی های اولیه مشخص شد مردی ۵۲ ساله که به همراه یکی از نزدیکان خود در حال ماهیگیری در “نکا رود” بود به دلایل نامعلومی به داخل رودخانه سقوط کرده و به علت آشنا نبودن با مهارت های شنا غرق شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا تصریح کرد: با همکاری ماموران انتظامی و نیروهای امدادی حاضر در صحنه، بلافاصله مرد غرق شده به بیمارستان بوعلی نکا انتقال که عملیات احیا موفقیت آمیز نبوده و پزشکان مرگ وی را تائید کردند.

سرهنگ عزیزی با توجه به افزایش دمای هوا در این روزها به خانواده ها توصیه کرد مراقب حضور افراد خانواده برای شنا و یا ماهیگیری در کنار رودخانه باشند تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.