استاندار مازندران :

ساز و کارهای نظارتی باید تقویت شود

استاندار مازندران بر لزوم افزایش نظارت و بازرسی از مجتمع‌های اقامتی و پذیرایی تاکید کرد و گفت: کنترل و رصد بازار به منظور جلوگیری از برخی تخلفات اقتصادی و همچنین تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم باید افزایش یابد.

به گزارش حرف آنلاین ؛ سیدمحمود حسینی پور در جلسه ستاد مدیریت و پیشگیری از بحران استان، افزود: با هدف ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران در ایام تعطیلات پیش‌ِرو، ۱۸ هزار کیسه آرد به صورت ویژه بین واحدهای خبازی استان توزیع شد تا مشکلی بابت تامین نان مورد نیاز مردم وجود نداشته باشد.

وی میزان مرغ مصرفی مازندران به صورت روزانه را ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن ذکر کرد و اظهارداشت: به تمام اتحادیه‌ها و شرکتها نیز ابلاغ شده است تا نسبت به توزیع روزانه حداقل ۷۰۰ تن مرغ گرم در سطح بازار استان اقدام کنند، ضمن اینکه میزان مرغ ارسالی از مازندران به تهران نیز در طی این ایام کاهش خواهد یافت.

حسینی پور از ذخیره سازی ۱۵۰ تن مرغ منجمد در مازندران خبرداد و خاطرنشان کرد: در صورت لزوم نسبت به توزیع این مقدار مرغ منجمد در بازار استان اقدام خواهد شد تا مردم در تامین این گوشت مشکلی نداشته باشند.

استاندار مازندران بر لزوم خدمات دهی مطلوب سرویس‌های مخابراتی و شبکه‌های تلفن همراه با توجه به درپیش بودن تعطیلات تاکید کرد و گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته بنزین به میزان مورد نیاز در سطح استان ذخیره شده است و جایگاه‌های سوخت “سی ان جی” نیز در ایام تعطیلات پیش رو بدون هیچگونه مشکلی در خدمت مسافران و گردشگران خواهند بود و به ۲ شرکت برق نیز اعلام شده است تا برق این جایگاه‌ها در ایام تعطیلات قطع نشود.

حسینی پور با اشاره به حجم بالای مسافر و گردشگر در ایام تعطیلات آخر هفته، بر لزوم فضاسازی متناسب با ایام اربعین حسینی در شهرهای مازندران تاکید کرد و افزود: شهرداری های استان باید نسبت به انجام این مهم اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به ایام ماه محرم الحرام بر لزوم زنده نگاه داشتن این ایام تاکید کرد و گفت: برپایی ایستگاه های خدمات رسانی در ایام تعطیلات پیش رو باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه‌های فرهنگی باید با برنامه ریزی بر سواحل مازندران نظارت بیشتری داشته باشند.

وی بر لزوم افزایش نظارت و بازرسی از مجتمع‌های اقامتی و پذیرایی و همچنین کنترل و رصد بازار در ایام تعطیلات پیش‌رو تاکید کرد و گفت: کنترل و رصد بازار به منظور جلوگیری از برخی تخلفات اقتصادی و همچنین تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم باید افزایش یابد.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه در حوزه نظارت بر بازار شاهد کم کاری برخی دستگاه های اجرایی هستیم، گفت: ساز و کارهای نظارتی باید تقویت و با متخلفان برابر قانون به شدت برخورد شود.

حسینی پور با عنوان اینکه مسئولان دستگاه اجرایی باید همسو با فرمانداران باشند و در صورت بی توجهی نسبت به تغییر آنها اقدام خواهیم کرد، گفت: پیش بینی لازم برای تامین آب آشامیدنی در ایام تعطیلات پیش رو لازم و ضروری است و تمام تانکرهای آبرسانی نیز باید در طی این ایام زیر نظر ستاد مدیریت بحران پای کار باشند.

وی همچنین بر لزوم کنترل و نظارت بیشتر در مناطق جنگلی مازندران با هدف جلوگیری از برخی ناهنجاری‌های اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: حضور ما در مناطق ساحلی نیز باید مقتدرانه باشد و با نظارت، از برخی ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری کرد.

استاندار، گفت: مازندران با توجه به ظرفیت‌های موجود سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر و گردشگر از اقصی نقاط کشور است و در همین راستا نیز استفاده از ظرفیت مجتمع‌های اقامتی باید مورد توجه فرمانداران قرار گیرد تا هیچ مسافری در حاشیه جاده اسکان نیابد.

وی گفت: باز بودن درب مساجد برای برپایی اقامه نماز و یا استفاده مسافران از سرویس بهداشتی در ایام تعطیلات پیش رو باید مورد توجه قرار گیرد و نسبت به انجام این مهم باید تمهیداتی اتخاذ شود.

استاندار مازندران با اشاره به تحولات صورت گرفته برای تجهیز ناجیان غریق در سالجاری گفت که آمار مغروقین دریای خزر در سالجاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸۰ درصد کاهش یافته است و این امر بیانگر پای کار بودن مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و تجهیز ناجیان غریق به امکانات مورد نیاز است.