دستگاه قضایی از واحدهای صنعتی مازندران حمایت خواهد کرد

حرف آنلاین: رئیس کل دادگستری مازندران گفت: سیاست دستگاه قضایی استان حمایت از واحدهای توليدی مستقر در شهرک‌های صنعتی است.

حجت الاسلام محمدصادق اکبری درباره حمایت از واحدهای صنعتی مازندران در نشست پیگیری اجرای سیاست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی مازندران اظهار کرد: بانک‌ها به‌عنوان حامی مهم تولیدکنندگان در حوزه‌های مختلف باید پیگیر مطالبات خود باشند.

وی خواستار پیگیری دادستان، مدیرکل بازرسی استان و مسئولان مرتبط برای شناسایی و پیگیری مطالبات بانک‌ها و بررسی وضعیت ساماندهی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در مازندران شد.

اکبری با بیان اینکه واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی موجب ایجاد تغییراتی در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و محیطی پیرامون خود می‌شوند ادامه داد: این واحدها اثرات مثبتی همچون تقلیل مهاجرت، کاهش فقر، افزایش درآمد و بهبود شرایط اقتصادی دارند.

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: سیاست دستگاه قضایی استان حمایت از این واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌هاست و با برطرف شدن موانع و چالش‌ها، شهرک‌های صنعتی در شرایط بهتری به فعالیت ادامه خواهند داد.

این مسئول با اشاره به بررسی مشکلات شهرک صنعتی مرزن آباد چالوس در مصویات ستاد تسهیل بر لزوم اجرای آن تاکید و اضافه کرد: در این راستا موانع موجود همچون صدور سند و استفاده از تسهیلات بانکی باید در اسرع وقت برطرف شود و مواردی همچون برق، آب و راه، در اولویت قرارگیرد چرا که با گذشت زمان هزینه‌ها چندبرابر خواهد شد.

در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران ضمن ارائه گزارشی از پروژه‌ها در شهرک صنعتی مرزن‌آباد چالوس، تأمین سرمایه در گردش را یکی از مشکلات مهم واحدهای تولیدی عنوان و تصریح کرد: بانک‌ها باید در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.

یاسر امینی تاکید کرد: حمایت دستگاه قضایی از فعالیت صنعتگران گام مؤثری در اجرای منویات مقام معظم رهبری در مسیر شکوفایی تولید و صنعت استان خواهد بود.