خبرنگاران می توانند نسبت به بارگذاری آثار خود در جشنواره رسانه ای شمال اقدام کنند

رئیس اداره مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت : با توجه به فعال شدن سایت دومین دوره جشنواره رسانه ای مطبوعات منطقه شمال ، خبرنگاران استانهای مازندران ، گیلان و گلستان می توانند نسبت به بارگذاری آثار خود در جشنواره رسانه ای شمال اقدام کنند.

به گزارش حرف آنلاین؛ رئیس اداره رسانه و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران بیان کرد : دبیرخانه جشنواره از کلیه روزنامه‌نگاران اعم از نویسندگان، خبرنگاران، متخصصان چندرسانه‌ای، عکاسان مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه ‌های خبری استانهای مازندران ، گیلان و گلستان دعوت می‌کند تا آثار خود را که از 1 فروردین 1402 تا پایان 31 شهریور 1402 به رشته تحریر در آورده‌اند، براساس محورها و بخش‌های اعلام شده به آدرس www.shomal.pressfestival.ir ارسال کنند.

وی افزود: این جشنواره با محوریت گردشگری و مدیریت شهری برگزار می شود و اهداف این جشنواره اعم از ایجاد فضای رقابتی بین آثار مطبوعاتی و رسانه‌ای شمال کشور ، معرفی پتانسیل های گردشگری ، ساحلی ، رسانه ای و مدیریت شهری هچیرود و شمال کشور ، ارتقاء سطح کیفی خبر و اطلاع‌رسانی شمال کشور ، ایجاد همگرایی بین رسانه‌های شمال کشور ، معرفی رسانه‌های شمال بین شهروندان ، معرفی جاذبه های گردشگری شمال کشور و معرفی مدیریت های شهری برتر در بخش گردشگری و ساحل می باشد.

یزدانی خاطر نشان کرد : محورهای اصلی جشنواره مدیریت شهری و توسعه گردشگری شهرهای شمال ، معرفی جاذبه های گردشگری شمال ، آداب و رسوم شهرهای شمالی ، شهرسازی مدرن همراه با نگاه جذب توریست در شهرهای شمالی و مدیریت گردشگری در شمال و بخش ویژه جشنواره نیز هچیرود ، شهر فرصت ها می باشد.

وی ادامه داد : خبرنگاران استانهای شمالی می توانند در بخش های گزارش ، یادداشت /مقاله خبر ، مصاحبه ، عکس (تک عکس و گالری) ، چند رسانه ای ، تیتر و طراحی و صفحه آرایی آثار خود را ارسال کنند.

یزدانی تصریح کرد : هر متقاضی تنها می تواند در 3 بخش و در هر بخش 3 اثر را ارائه دهد که مجموعا 9 اثر می باشد، در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد نمود.

وی تاکید کرد: آثاری در جشنواره شرکت داده می شود که در فاصله زمانی ابتدای فروردین 1402 لغایت 31 شهریور 1402 در یکی از نشریات سراسری ( دارای پروانه سرپرستی در استانهای شمالی ) ، نشریات استانی، خبرگزای ها و پایگاه خبری استان های شمالی که دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات هستند منتشر شده باشد.

یزدانی اظهار کرد : آثار جشنواره صرفاً از طریق سایت جشنواره www.shomal.pressfestival.ir پذیرش می شود و تمامی اخبار ، فراخوان و همه اطلاعات مربوط به دومین دوره جشنواره مطبوعات شمال در سایت فرق منتشر می شود.

وی ذکر کرد : اختتامیه جشنواره فوق آذر 1402 به میزبانی شهر هچیرود برگزار می شود و داوری آثار توسط داوران معرفی شده از مرکز مطالعات رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.