جایگاه ویژه نظم و امنیت دولت در مباحث توسعه محوری

استاندار مازندران با بیان اینکه برقراری نظم و امنیت با توجه به مباحث توسعه محوری که دولت آغاز کرده جایگاه ویژه‌ای دارد ، تاکید کرد : دستگاه‌های انتظامی و امنیتی ماموریت دارند، آرامش و امنیت را متناسب با استانی که مقصد گردشگری است، ایجاد کنند.

به گزارش حرف آنلاین ؛ سید محمود حسینی پور در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه اقدامات و دستاوردهای فرماندهی انتظامی استان مازندران در شهرستان عباس آباد با اشاره به توان ارتقای امنیت اجتماعی در استان، اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح امنیت محله محور فرماندهی انتظامی استان، توقیفات مهمی در ایجاد امنیت و آرامش برای مردم و مسافران ایجاد شده است.

وی افزود: برقراری نظم و امنیت با توجه به مباحث توسعه محوری که دولت آغاز کرده جایگاه ویژه‌ای دارد.

استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های انتظامی و امنیتی ماموریت دارند، آرامش و امنیت را متناسب با استانی که مقصد گردشگری است، ایجاد کنند تا گردشگران بتوانند از مواهب طبیعی استان با آرامش بهره‌مند شوند.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه متاسفانه عده معدودی هستند که ارزش‌های اسلامی را رعایت نمی‌کنند، افزود: مردم هرگز به هنجارشکنان و کسانی که می‌خواهند ارزش‌های اسلامی را زیرپا بگذارند اجازه جولان نمی دهند.

استاندار مازندران ضمن تاکید بر ضرورت رعایت امنیت اجتماعی در همه عرصه‌ها از جمله در سواحل گفت: اگر مردم به مسئولان تذکر بدهند، مسئولان هم جدی‌تر خواهند شد و اجازه نخواهند داد، هنجارشکنان در محلات و شهرها هنجارشکنی کنند.

جلب رضایت‌مندی عمومی با اجرای طرح امنیت محله محور

فرمانده انتظامی استان مازندران از رضایت مندی بالای مردمی در اجرای طرح امنیت محله محور در سطح استان خبر داد .

سردار “حسن مفخمی شهرستانی” در حاشیه اجرای سومین مرحله از طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور در شهرستان “عباس آباد”، گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور با هدف پاکسازی مناطق آلوده، برقراری نظم، امنیت و آرامش عمومی و به منظور پاسخ به مطالبات مردمی در دستور کار انتظامی استان قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی استان مازندران،مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی، برخورد با عاملان تهیه و توزیع موادمخدر، ساماندهی ترافیک، نظارت بر اماکن عمومی، مقابله با اراذل و اوباش و برخورد باسایر ناهنجاری های اجتماعی را از جمله ماموریت های پلیس در اجرای این طرح برشمرد .

سردار مفخمی با اشاره به این که سومین مرحله از اجرای این طرح در شهرستان عباس آباد به اجرا گذاشته شد، بیان کرد: این طرح که در ۱۵ محله و نقاط آلوده این شهرستان که از دغدغه های مردم بود، برای مدت یک هفته به اجرا در آمده و  توفیقات خوبی را در پی داشته است .

این مقام انتظامی از دستگیری و برخورد قاطع پلیس با مجرمان، محکومان متواری تحت تعقیب مراجع قضائی، قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر و سارقان، معتادان متجاهر و  هنجار شکنانی که در محله های مورد نظر جولان می دادند خبر داد و اظهار کرد: اجرای این طرح ضمن کسب رضایت مردم توفیقات خوبی را در پی داشته است .

مفخمی شهرستانی با اشاره به رویکردهای فرهنگی طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سواحل استان، تصریح کرد: در کنار موضوعات اطلاعاتی و عملیاتی، در نظر است با همکاری سپاه استان با ایجاد بسترهای فرهنگی و اجتماعی در سواحل، امنیت را برای مسافران و مردم عزیز فراهم شود .

کشف ۲۲۳ میلیاردی انواع کالای قاچاق و سرقتی

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف ۲۲۳ میلیارد ریالی کالاهای سرقتی و قاچاق در طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور در شهرستان عباس آباد خبر داد.

سرهنگ “سید موسی حسینی” با اعلام این خبر، گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و مقابله با ناهنجاری های اجتماعی سومین مرحله از طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور با بکارگیری تیم های عملیاتی در شهرستان عباس آباد به اجرا در آمد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که این طرح در راستای مطالبات مردمی محله محور و در حوزه های مختلف ماموریتی پلیس به اجرا در آمد، افزود: در اجرای این طرح ۶ قاچاقچی، ۲۶ خرده فروش و ۷۵ معتاد متجاهر دستگیر و در مجموع ۱۵ کیلو و ۷۱۶ گرم انواع مواد مخدر از آنان کشف شد.

سرهنگ حسینی از عملیات ویژه مقابله با سرقت در اجرای این طرح خبر داد و اظهار کرد: با دستگیری ۱۴ سارق حرفه ای و ۵ مالخر مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی از جمله ۲ موتورسیکلت و یک خودروی سرقتی از آنان کشف شد .

حسینی به کشف ۲ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در این طرح نیز اشاره کرد و افزود: در حوزه پلیس راه و راهنمایی و رانندگی ۷۵ خودرو و ۲۲ موتورسیکلت به دلیل ایجاد مزاحمت برای مردم و رعایت نکردن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در این طرح توقیف شدند.

وی همچنین از دستگیری ۶۰ متهم تحت تعقیب مرجع قضائی خبر داد و بیان کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا بالغ بر نیم تن چوب جنگلی ،۳۰ هزار نخ سیگار قاچاق و مقادیر قابل توجهی کالای خارجی و احتکار شده جمعا به ارزشی بالغ بر ۱۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از ۱۳ قاچاقچی کالا کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به دستگیری ۲ نفر از اراذل و اوباش سطح یک در این عملیات، یادآور شد: در اجرای طرح ناظر ۳۰۴ خودرو به صورت سیستمی و ۳ خودرو به صورت فیزیکی توقیف و برای ۹۳۳ خودرو نیز پیامک هشداری ارسال شد.

حسینی از شناسایی هزار و ۲۵ کانال مخرب در حوزه فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا خبر داد و گفت: ۹ کانال به دلیل تولید و انتشار محتواهای مخرب و غیر مجاز حذف شد .

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به دستگیری ۶ جاعل و کلاهبردار حرفه ای و ۲۵ نفر از اراذل و اوباش نوظهور در ادامه اجرای این طرح، به عزم قاطع پلیس استان در مقابله با هرگونه ناهنجاری های اجتماعی و مقابله با مخلان نظم و امنیت عمومی اشاره کرد و از مردم خواست: برای برقراری نظم و امنیت مطلوب جامعه با پلیس همکاری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخطی و قانون شکنی از سوی افراد هنجارشکن مراتب را سریعا به پلیس اطلاع دهند .

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در جویبار

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار از طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با رویکرد امنیت محله محور در مناطق آسیب پذیر آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ غلامرضا جعفری در تشریح این خبر گفت: این طرح با هدف افزایش امنیت، آسایش و آرامش شهروندان و مبارزه با سارقان، خرده فروشان مواد مخدر و مخلان نظم و امنیت عمومی با رویکرد امنیت محله محور در سطح شهرستان به اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار از دستگیری ۳ عامل افیونی و ۳ معتاد متجاهر در این طرح خبر داد و اظهار کرد: ۹۴۰ گرم مواد مخدر تریاک در بازرسی از مخفیگاه متهمان کشف شد .

وی از توقیف ۵ دستگاه موتور سیکلت با ارکان مخدوش و یک دستگاه موتور سیکلت سرقتی در ادامه اجرای این طرح خبر داد و گفت: در این عملیات  ۲ نفر سارق اماکن خصوصی در حین سرقت دستگیر و ۹۰ متر سیم و کابل برق سرقتی و مقادیری اموال سرقتی از آنان کشف شد .

سرهنگ جعفری از دستگیری ۳ اراذل و اوباش و ۱۲ نفر از محکومان متواری تحت تعقیب و مرجع قضائی نیز خبر داد و گفت: به منظور نظارت بر اماکن عمومی در این شهرستان از ۳۴ واحد صنفی این شهرستان بازدید شد که ۱۲ واحد صنفی ضایعاتی پلمب شد.

کلاهبرداری با رسید ساز جعلی در چالوس

جانشین انتظامی شهرستان چالوس از دستگیری فردی که با استفاده از رسید ساز جعلی از ۲ طلافروشی در آن شهرستان کلاهبرداری کرده بود خبر داد .

سرهنگ محسن سلیمانی  در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وقوع کلاهبرداری یک زن  از ۲  طلا فروشی در چالوس موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت .

جانشین  انتظامی شهرستان چالوس، تصریح کرد: ماموران با انجام تحقیقات فنی و بررسی های همه جانبه  متهم را شناسایی کردند .

سرهنگ سلیمانی در ادامه اظهار کرد: متهم که با مراجعه به طلا فروشی های مذکور هنگام پرداخت وجه، با استفاده از رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان کرده بود، پس از هماهنگی های قضائی دستگیر شد .

وی با بیان اینکه متهم  ضمن اعتراف به کلاهبرداری وخرید طلا با رسید جعلی به ارزشی بالغ بر ۳ میلیارد ریال، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، گفت:رکسبه وبازاریان در خرید وفروش و پرداخت وجه از سوی مشتریان مراقب این دست کلاهبرداری ها باشند  تا مورد سوء استفاده و سرقت قرار نگیرند .

کشف بیش از۵ هزار نخ سیگار قاچاق درگلوگاه

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه از کشف ۵ هزار و ۸۲۵ نخ سیگار خارجی قاچاق از یک واحد صنفی در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ”محمود کلوانی” در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران اداره نظارت براماکن عمومی با انجام اقدامات اطلاعاتی از نگهداری و عرضه کالای دخانی قاچاق در یک واحد صنفی با خبر شدند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسی از این  واحد صنفی ۵ هزار و ۸۲۵ نخ سیگار خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مدارک قانونی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه ارزش سیگارهای قاچاق مکشوفه را بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و یادآورشد: متهم دستگیر و  پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

دستگیر سارقان قطعات موتور و تلفن همراه در بهشهر

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از دستگیری ۵ سارق قطعات موتورسیکلت با ۹ فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسن عنایتی گنجی” در بیان این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت  قطعات موتور و تلفن همراه در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش های بی وقفه ماموران و اقدامات اطلاعاتی ۵ سارق حرفه ای در این رابطه شناسایی و با هماهنگی قضائی، در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، تصریح کرد: متهمان در اظهارات خود به ۹  فقره سرقت قطعات موتور و تلفن همراه  اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

کشف ۴ تن چوب جنگلی قاچاق در نکا

فرمانده انتظامی شهرستان نکا از توقیف ۲ خودروی نیسان و کشف ۴ تن چوب جنگلی قاچاق در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “قاسم عزیزی ” گفت: در پی کسب خبری از اداره منابع طبیعی مبنی بر تردد ۲ خودرو نیسان حامل چوب در حوزه پاسگاه پی رجه، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا، افزود: ماموران باهماهنگی قضائی، خودروهای مورد نظر را متوقف و در بازرسی از آن ها مجموعا ۴ تن چوب جنگلی قاچاق کشف کردند .

سرهنگ “عزیزی” تصریح کرد: رانندگان خودروهای مذکور با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و  چوب های قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل شد .

رفع تصرف اراضی کشاورزی در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان ساری از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز وآزادسازی ۶ قطعه از اراضی کشاورزی در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ ” عبدالله حسن زاده”در تشریح این خبر بیان کرد: در پی ساخت سازهای غیرمجاز و تصرف غیر قانونی اراضی کشاورزی توسط افرادی در یکی از روستاهای ساری، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، افزود: پس از هماهنگی های قضائی، با همکاری کارشناسان اداره جهاد کشاورزی این شهرستان نسبت به تخریب دیوارکشی‌ها و بناهای ایجاد شده در این زمین ها اقدام شد.

وی از آزادسازی ۶ قطعه از اراضی کشاورزی در این عملیات خبر داد و اظهار کرد: در این ارتباط مالکان این زمین ها پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.