بندر امیرآباد سودای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی

مدیرکل سرمایه‌گذاری سازمان بنادرودریانوردی  در طی سفر خود به بندر امیرآباد در جریان سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده و نحوه پیشرفت و پیشبرد آن‌ها منطبق با اهداف سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفت. حسین صادقی نژاد در جلسه‌ای با مدیران بندر امیرآباد ، عملکرد این بندر را در مقایسه با بنادر دیگر مناسب ارزیابی کرد گفت: در بندر […]

مدیرکل سرمایه‌گذاری سازمان بنادرودریانوردی  در طی سفر خود به بندر امیرآباد در جریان سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده و نحوه پیشرفت و پیشبرد آن‌ها منطبق با اهداف سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفت.

حسین صادقی نژاد در جلسه‌ای با مدیران بندر امیرآباد ، عملکرد این بندر را در مقایسه با بنادر دیگر مناسب ارزیابی کرد گفت: در بندر نوپایی چون بندر امیرآباد که  ماحصل تلاش متخصصان ایرانی است، این حجم از سرمایه‌گذاری کم‌نظیر است.

وی یکی از مزیت‌های ویژه بندر امیرآباد را نسل سومی بودن آن برشمرد و هزار و ۶۰ هکتار اراضی پسکرانه با مزایای منطقه ویژه اقتصادی را فرصتی مناسب برای جذب بیشتر سرمایه‌گذاران ، اعم از داخلی و خارجی دانست.

وی همچنین در بازدید از منطقه ویژه و سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده، به وجود صنایع کوچک و بزرگ در بندر امیرآباد اشاره و خاطرنشان کرد با توجه به حجم بالای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کشاورزی ، گردشگری و صنعتی در مازندران، وجود صنایع کوچک را  موجب رونق صنایع بزرگ در این بندر و منطقه عنوان کرد و ضمن بررسی چالش‌های پیش روی سرمایه‌گذاران و ابراز رضایت از اقدامات انجام‌شده اظهار داشت سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی آن را دارد تا به‌صورت مستمر جلساتی را برای تسهیل و کمک  همه‌جانبه به سرمایه‌گذاران ارائه نماید.

مدیرکل سرمایه‌گذاری سازمان بنادر بابیان اینکه بندر امیرآباد قابلیت جذب سرمایه‌گذار در تمام بخش‌ها را دارد از جمع‌بندی نهایی تعیین سرمایه‌گذار فعال در بخش گردشگری برای ۲۵ هکتار زون گردشگری این بندر با تلاش مدیریت بندر امیرآباد در آینده نزدیک خبر داد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد نیز در ادامه این جلسه گزارشی از حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در این بندر ارائه کرد که بر این اساس میزان سرمایه‌گذاری بهره‌برداری شده بخش خصوصی تا پایان سال ۹۷  را ۶۹۰۰  میلیارد ریال ، سرمایه‌گذاری در حال ساخت را۶۷۰۰ میلیارد ریال و میزان قرارداد سرمایه‌گذاری در حال مذاکره و در دست اقدام در سال جاری را ۲۲۷۰میلیارد ریال برشمرد.

سیاوش رضوانی در پایان این جلسه با تأکید بر منویات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی  و رونق تولید تصریح کرد؛ امیدواریم باهمت و حمایت همه‌جانبه مسئولان سازمانی و استانی همچنان درراه پیشرفت و افزایش جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در بنادر گام‌های مؤثری برداریم.