استاندار مازندران:‏ راه اندازی واحدهای تولیدی غیرفعال استان ۱۰۰ درصد رشد داشته است

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان که با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان و بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، از اهتمام روحانیون، ائمه جمعه و جماعات و خیرین استان تشکر کرد و گفت: همدلی و هم افزایی در مقابله با کرونا؛ الگوی موثر و ماندگاری برای بکاربستن در دیگر حوزه […]

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان که با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان و بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، از اهتمام روحانیون، ائمه جمعه و جماعات و خیرین استان تشکر کرد و گفت: همدلی و هم افزایی در مقابله با کرونا؛ الگوی موثر و ماندگاری برای بکاربستن در دیگر حوزه ها خصوصا حوزه های اقتصادی است؛ چرا که باید مهم ترین هدف ما بدور از حاشیه ها؛ توسعه و اعتلای مازندران باشد.

نماینده عالی دولت در استان با تشکر از عنایت رهبر معظم انقلاب به دولت در مقابله با کرونا، اظهار داشت: در این شرایط سخت مقابله با ویروس تحریم و کرونا در سایه حمایت رهبر معظم انقلاب، تمهیدات و تسهیلات لازم برای پشتیبانی از واحدهای تولیدی و مردم آسیب دیده در نظر گرفته شده است.

حسین زادگان همچنین با اشاره به طرح هوشمندانه رهبری معظم انقلاب تحت عنوان ” مواسات، همدلی و کمک مومنانه ” یادآور شد: بدلیل محدودیت های اقتصادی مردم در ماجرای اخیر تحت فشار قرار گرفتند. همه امکانات استان باید در این راستا بسیج شود و خیرین با توجه به فرمان مقام معظم رهبری پای کار بیایند.

استاندار از تلاش نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز قدردانی نمود و افزود: از منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم هم انتظار داریم فضای همدلی و مطالبه گری را تداوم بخشند و در فضای کار کارشناسی و تعامل حداکثری مسایل استان پیگیری شود.

وی در فراز دیگری از سخنانش با اشاره به این که از سوم خرداد تا پایان امسال، برنامه های خوبی در خصوص دفاع مقدس پیش بینی شده است، افزود: جلسه ستاد استانی در این راستا بزودی برگزار می شود و لازم است نیز با جدیت ورود کنند. باید آموزه های دفاع مقدس عمیقا برای نسل جوان تبیین شود.

استاندار در ادامه با اشاره به طرح منطقه آزاد مازندران در صحن علنی مجلس در هفته جاری، صدور موافقت اصولی برای ۴۳ اسکله گردشگری – تفریحی در سواحل استان، ساخت بزرگ ترین شهرک صنعتی مازندران در شرق استان، تاکید کرد: هلدینگ سرمایه گذاری باید با جدیت دنبال شود چرا که در سال جهش تولید نیازمند سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستیم.

حسین زادگان با تاکید بر این که موضوع پایانه های صادراتی، نژادهای نو در دامپروری و حرکت به سوی گلخانه های بزرگ و مدرن به عنوان برخی اولویت های استان با جدیت پیگیری شود، گفت: در سال گذشته؛ واحدهای تولیدی خوبی به چرخه کار بازگشته اند و در حوزه صنعت و معدن اتفاقات خوبی رقم خورده است که از آن جمله می توان به رشد اشتغال در صدور پروانه بهره برداری، رشد در صدور جواز تاسیس و فعالیت های صنعتی و معدنی و کاهش زمان صدور جواز تاسیس از حدود ۹ روز در آغاز سال به ۳٫۵۷ و کاهش میانگین تاخیر در صدور پروانه بهرداری از ۱۷٫۴۰ به ۱٫۵۲ اشاره کرد که باید بروز شود.

استاندار با اشاره به این که راه اندازی واحدهای غیرفعال استان ۱۰۰ درصد رشد داشته است و باید این جهش ارتقاء داشته باشد، ابراز نمود: قریب ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی اعطا شده است و در حوزه پسماند نیز کارهای بسیار خوبی شده و ان شاء الله بزودی زباله سوز نوشهر به عنوان نخستین نیروگاه زباله سوز افتتاح می شود.

حسین زادگان گفت: توجه دستگاه ها به حذف بوروکراسی های غیرضرور امسال باید بطور ویژه صورت گیرد. 

وی با اعلام این که بزودی توافق نامه انتقال کاخ صفی آّباد برای انتفاع مردم صورت می گیرد و مسایل باغ ۳۳ هکتاری رامسر و معضل زباله در ساحل محمودآباد حل شده است، بیان داشت: برای نخستین بار برای آب بندان ها؛ ردیف اعتباری گرفته ایم و حدود ۱۸۳ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا در مازندران پرداخت شده است.

استاندار مازندران در پایان با بیان این که در حوزه های عمرانی نیز دستاوردهای خوبی داشته ایم؛ افزود: این اقدامات و دستاوردها که از سوی دولت و با کمک و همراهی مجموعه نهادها انجام می شود؛ خدمات مجموعه نظام است.