آزمون جامع مهارت آموزی در ۶ شهر مازندران برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری چهل‌و‌یکمین آزمون ادواری و سومین آزمون جامع استانداردهای مهارتی کار‌ و دانش در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۲ در ۶ شهر مازندران خبر داد.

به گزارش حرف آنلاین؛ احسان آهنگر با اشاره به اینکه این آزمون در ۲ بخش عملی و نظری‌آنلاین در شهرهای ساری، قائم‌شهر، بابل، آمل، چالوس و تنکابن برگزار می شود، زمان آزمون عملی را ۲۹ و ۳۰ مردادماه و آزمون نظری‌آنلاین را اول تا سوم شهریورماه عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه ۲۸ رشته مصوب آموزش و پرورش و ارشاد داریم، یادآور شد: این دوره آزمون در ۱۰ رشته‌ گرافیک رایانه‌ای، چهره‌سازی، تصویربرداری، نوازندگی ساز جهانی، عکاسی دیجیتال، دستیاری طراحی، لباس(دوخت و ترمیم)، نوازندگی ساز ایرانی، تصویربرداری و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای و طراحی بسته‌بندی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه این آزمون همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: سالانه ۳ آزمون برگزار و مرحله بعدی حوالی دی‌ماه خواهد بود.

آهنگر با اشاره به اینکه در این دوره ۹۱۹ هنرجو در آزمون عملی و یکهزار و ۴۳۰ هنرجو در آزمون نظری‌آنلاین شرکت می کنند، گفت: شرکت‌کنندگان می توانند با مراجعه سامانه آزمون هنر، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه هنرجویان متقاضی آزمون جامع در مراکز تحت‌پوشش آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند، افزود: سقف نمره این آزمون ۱۶ بوده و ۴ نمره میان‌ترم توسط استاد مربوطه داده خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: هنرجویان متقاضی آزمون ادواری نیز کسانی هستند که دارای دانش کافی از آن مهارت بوده و نیازمند مدرک مهارت آموزی می‌باشند و سقف نمره این آزمون ۲۰ است.
آهنگر در رابطه با آزمون نظری‌آنلاین از هنرجویان خواست با در دست داشتن تلفن‌همراه متصل به اینترنت در جلسه حضور یابند.

وی توضیح داد: در این راستا هر دانش‌آموز می‌توانند با کدملی و کد شش رقمی اختصاصی وارد سامانه آزمون هنر شده و امتحان بدهد.