IMG_3052

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ گفت: خرید بیش از ۸۰۳ تن کلزا در مازندران انجام شده است.

به گزارش حرف آنلاین، سید محمد جعفری با بیان اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ از هشتم اردیبهشت عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را آغاز کرده است گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۸۰۳ تن و ۵۶۵ کیلو کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد.

وی به تعداد مراکز خرید اشاره کرد و گفت : این میزان خرید توسط ۱۳ مرکز از ۲۲ مرکز راه اندازی شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا  انجام گرفت.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ با بیان این مطلب اظهار داشت: ۲۲ مرکز خرید در شهرستانهای گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابل، بابلسر، آمل و نور آمادگی لازم از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را دارند که در روزهای آینده با توجه به حجم کلزای ارائه شده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، لازم بذکر است ۲ مرکز دیگر نیز در صورت نیاز به این تعداد اضافه خواهد شد.

مهندس جعفری افزود: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا  با دو درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۲۸ هزار و ۶۶۵ ریال تعیین شده است.

جعفری با اشاره به شرایط آب و هوایی استان و بارندگی های پراکنده و رطوبت بالای دانه های روغنی کلزا و با توجه به اینکه مراکز خرید دانه های کلزا با رطوبت بالای ۲۰درصد را تحویل نخواهند گرفت از کشاورزان خواست: در برداشت کلزا عجله نکنند و از برداشت این محصول در نخستین ساعات صبح خودداری کنند.

جعفری افزود: در مراکز خرید، دانه های روغنی با رطوبت بین ۱۰ تا ۲۰درصد را می توانیم تحویل بگیریم و این میزان هم از وزن دانه کم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که کشاورزان عزیز، کلزا برای تحویل داشته باشند مراکز خرید دائر خواهند بود.