مرحله یک شانزدهم نهایی رقابتهای فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور درحالی به پایان رسید که از ۱۶ تیم لیگ برتری حاضر در این مرحله هشت تیم از دور مسابقات کنار رفتند!

پدیده مشهد که میزبان تراکتورسازی بود و تا دقایق پایانی نیز با یک گل حریف خود را شکست داده بود، در چند دقیقه غافلگیر شد و دو بر یک نتیجه را به تیم تبریزی واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت.در اصفهان صنعت نفت آبادان دست به کار بزرگی زد و یکی از پرافتخارترین تیم های جام حذفی را با شکست بدرقه کرد. سپاهان که در لیگ برتر هم نوسان زیادی دارد در این مسابقه یک بر صفر مغلوب مهمان جنوبی خود شد تا از دور رقابت ها کنار برود.

اما در دومین روز استقلال تهران در سیرجان مهمان گل گهر بود که در یک روز سخت و نفسگیر از مهلکه حذف فرار کرد و با گل دقایق پایانی خسرو حیدری راهی دور بعد شد. شاگردان علیرضا منصوریان اگر این بازی را می باختند سرمربی خود را به پرتگاه اخراج نزدیکتر می کردند.در یکی دیگر از دیدارهای روز جمعه سایپا که در کرج مهمان اکسین بود نتوانست از پس این تیم دسته اولی بر بیاید و با قبول شکست از دور مسابقات کنار رفت تا علی دایی که فصل قبل با نفت تهران قهرمان جام حذفی شده بود وداع زودهنگامی با این مسابقات داشته باشد.

پارس جنوبی جم هم که در لیگ برتر تعقیب کننده اصلی پرسپولیس در صدر جدول است در زمین خودش مغلوب نساجی مازندران شد و وداع زودهنگامی با جام حذفی داشت.

یکی دیگر از بزرگان حذف شده در جام حذفی ذوب آهن اصفهان بود که در ضربات پنالتی نتیجه را به تیم دسته اولی فجرسپاسی شیراز واگذار کرد تا امیر قلعه نویی هم مثل چند مربی سرشناس دیگر ادامه این رقابت ها را از تلویزیون تماشا کند!در دیدارهای روز شنبه هم شگفتی ها ادامه داشت و فولاد خوزستان، پیکان تهران و سپیدرود رشت با قبول شکست برابر حریفان خود از دور مسابقات کنار رفتند تا تعداد تیم های لیگ برتری حذف شده به هشت تیم برسد. دو تیم لیگ یکی راه آهن و خونه به خونه در ورزشگاه اکباتان تهران به مصاف هم رفتند و در نهایت تیم خونه به خونه بود که توانست با نتیجه دو بر یک پیروز میدان شود.مهرداد حیدری و مهدی خیری برای خونه به خونه گل زدند و تک گل راه آهن را هم رضا معقولی به ثمر رساند.

*نکونام: به هواداران‌ هیچ قولی نمی‌دهم

جواد نکونام پس از پیروزی ۲ بر یک مقابل راه آهن در مرحله یک شانزدهم جام حذفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  بازی با توجه به کیفیت زمین برای هر دو تیم بازی سخت شده و تبدیل به بکش بکش شده بود، این هم قسمتی از فوتبال است و باید یاد بگیریم!سرمربی خونه به خونه در مورد بازی گفت:‌ ما بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم و حتی در دقایق آخر دو موقعیت ۱۰۰ درصد هم داشتیم راه‌آهن غیر از ضربه ایستگاهی موقعیتی نداشت، جام حذفی سختی‌های خاص خودش را دارد و باید با تمرکز بالایی در زمین حاضر شویم.وی در مورد اینکه اعتراض‌هایش به داوری زیاد بود، گفت: فشار روی بازیکنان و مربی زیاد است و این هم طبیعی است که به داوری اعتراض شود. روی صحنه‌ای که داور خطا اعلام کرد ابتدا نظرش روی دو ضرب بود اما بعد از اینکه حریف توپ را مستقیم وارد دروازه کرد، ما اعتراض کردیم که خطا دو ضرب بوده است اما داور آن را گل اعلام کرد. همان صحنه موجب شد ورق بازی برگردد و ما را تحت فشار قرار دهد.اگر اینطور نبود شاید راحت‌تر بازی می‌کردیم.در مجموع داور تصمیمی نداشت که نتیجه بازی را تغییر دهد.سرمربی خونه به خونه در مورد اینکه آیا قولی به هوادارانتان در جام حذفی و لیگ دست اول می‌دهید یا خیر، گفت: من قول نمی‌دهم چه زمانی که بازیکن بودم و چه حالا که مربی هستم هیچ قولی نمی‌دهم ما بازی به بازی پیش می‌رویم و روی حریف بعدی‌مان تمرکز می‌کنیم.

*پاشازاده: پارس صدرنشین را متوقف کردیم

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: از بازیکنان تیمم ممنون هستم و به آنها افتخار می‌کنم و این برد مقابل جنوبی جم را به مردم قائم‌شهر تقدیم می‌کنم چراکه لیاقت آنها خیلی بالا است.پاشازاده در پایان خبر استعفای خود را تکذیب کرد و گفت: من استعفایی ندادم و این شایعه را تأیید نمی‌کنم.