بسته خبری پلیس مازندران| از بازداشت آدم‌ربایان تا دستگیری دعانویس

حرف آنلاین: فرمانده انتظامی استان مازندران از وقوع آدم ربایی نافرجام دختر 13 ساله در شهرستان قائم شهر خبر داد و گفت: با واکنش سریع ماموران انتظامی آدم ربایان در کمتر از 3 ساعت شناسایی و دستگیر شدند.

سردار “مرتضی میرزایی” در تشریح این خبر، بیان داشت: در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع آدم ربایی در شهرستان قائم شهر با توجه به حساسیت موضوع، مراتب در دستور کار فرماندهی انتظامی شهرستان و پلیس های تخصصی استان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات اولیه مشخص شد، آدم ربایان که دو نفر هستند با یک خودروی سواری پراید، دختر 13 ساله ای را از درب منزلش ربوده و طی تماس تلفنی با پدرش درخواست 2000 سکه طلا کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات از خانواده دختر ربوده شده و با استفاده از شگرد های خاص پلیسی، رد خودروی گروگانگیران را در محور ” قائم شهر- ساری” شناسایی کردند.

سردار میرزایی، اظهار کرد: با اجرای طرح کنترل محورهای مواصلاتی، خودروی آدم ربایان در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه متوقف و متهمان در کمتر از 3 ساعت دستگیر شدند.

میرزایی با اشاره به اینکه در این عملیات پلیسی، دختر 13 ساله صحیح و سالم از دست آدم ربایان رها و به آغوش خانواده بازگشت، اظهار داشت: متهم اصلی پرونده در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس، لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی با انگيزه مالی اقرار کرد.

سردار میرزایی در پایان با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی، تحویل مرجع قضائی شد، خاطر نشان کرد: پلیس با کسانی که بخواهند نظم و امنیت جامعه را برهم بزنند با قاطعیت و برابر قانون با آنان رفتار خواهد کرد.

در پی وقوع این حادثه و نجات جان دختر 13 ساله از دست گروگانگیران، پدر این دختر 13 ساله در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس از اقدام مقتدرانه پلیس در برخورد و مقابله با آدم ربایان و واکنش سریع پلیس در این عملیات قدردانی کرد.

دستگیری کلاهبردار 300میلیارد ریالی در محمودآباد

سردارمرتضی میرزایی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به مراجع انتظامی شهرستان محمودآباد مبنی بر کلاهبرداری از وی توسط فردی ناشناس، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه، کارآگاهان اداره مبارزه با جعل وکلاهبرداری پلیس آگاهی محمودآباد متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: متهم که اهل یکی از شهرستان های همجوار بوده است، با شناسایی بیماران مبتلا به اعتیاد در مراکز درمانی اقدام به دریافت دسته چک بانکی به نام آنان و خرید کالا با استفاده از آن می کرد.

سردار میرزایی، خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی های به عمل آمده تا کنون به کلاهبرداری 300 میلیارد ریالی از 13 نفر از مردم در سایر استان های کشور اعتراف کرد.

کشف 400 تن برنج احتکاری در جویبار

جانشین انتظامی استان مازندران از کشف 400 تن برنج احتکار شده به ارزش 280 میلیارد ریال از يک انباری در شهرستان جویبار خبر داد.

سرهنگ ” سید موسی حسینی” در تشريح این خبر اظهار داشت: در راستای نظارت بر توزیع کالاهای اساسی در سطح بازار و جلوگیری از احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، ماموران انتظامی از وجود یک انبار برنج در سطح شهر مطلع و موضوع را با جدیت در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی و همکاری اداره جهاد کشاورزی و جرائم اقتصادی استان، در بازرسی از این انبار موفق به کشف 400 تن برنج احتکاری شدند.

جانشین انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: در این ارتباط یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد و با توجه به محرز بودن احتکار، محل مورد نظر پلمب و مقدار برنج احتکار شده تحویل اداره جهاد کشاورزی شد.

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه ارزش ریالی کالای مکشوفه 280 میلیارد ریال برآورد شد، خاطرنشان کرد: پليس به همه کسانی که با احتکار کالاهای اساسی قصد برهم زدن امنيت روانی و آرامش مردم را دارند برابر قانون با قاطعيت تمام برخورد می‌کند.

کشف میلیاردی انبار احتکاری مواد غذایی در کلاردشت

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت از کشف 20 تن برنج و یک تن و 700 کیلوگرم قند احتکاری از یک انبار در آن شهرستان خبر داد

سرهنگ “مصطفی اکبرنژاد” در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در انباری در شهرستان کلاردشت احتکار برنج و قند کرده است، موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران در ادامه با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی صورت گرفته، 20 تن برنج و یک تن و هفتصد کیلوگرم قند احتکارشده کشف و با دستور قضایی انبار مورد نظر پلمپ و پرونده به مرجع قضایی ارجاع گردید.

فرمانده انتظامی کلاردشت تصریح کرد: ارزش ریالی برنج و قند مکشوفه احتکار شده 6 میلیارد ریال می باشد.

کشف میلیاردی تجهیزات تولید ارز دیجیتال در تنکابن

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از کشف 35 دستگاه تجهیزات استخراج ارز دیجیتال به ارزش 10میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ “بهادر دیلمی” در تشریح این خبر، اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت غیرقانونی فردی در امر استخراج و تولید ارز دیجیتال در این شهرستان، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی های قضائی،ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی متهم را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن، تصریح کرد: ماموران در بازرسی از محل فعالیت متهم مربوطه 35 دستگاه تجهیزات رایانه ای مربوط به استخراج ارز دیجیتال به ارزشی بالغ بر10میلیارد ریال کشف کردند.

دستگیری رمال و دعانویس در جویبار

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار، گفت: ماموران پلیس آگاهی، فردی را که با رمالی و فالگیری اقدام به سرکیسه کردن افراد ساده لوح کرده بود دستگیر کردند.

سرهنگ غلامرضا جعفری در تشریح این خبر گفت: با توجه به دریافت مبنی بر فعالیت فردی غیر بومی در امر رمالی و فالگیری و ترویج خرافه گرایی در سطح شهر جویبار بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی پس از هماهنگی با مقامات قضائی، تحقیقات خود را در محل زندگی این فرد آغاز کرده و متوجه شدند که وی با استفاده از ساده لوحی برخی از افراد اقدام به رواج خرافه گرایی، رمالی و فال گیری کرده و از این طریق برای خود کسب درآمد می کند.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار ضمن اشاره به دستگیری متهم و انتقال وی به اداره پلیس گفت: متهم در بازجویی های انجام شده به کسب درآمد از طریق رمالی و فالگیری از طریق فریب شهروندان به بهانه های رفع بیماری، گرفتاری، مشکلات خانوادگی و مالی و … اعتراف و به دادسرا معرفی شد.