دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران :

۱۴ هزار معتاد خود معرف در مازندران درمان شدند

۱۴ هزار معتاد به صورت خود معرف در مراکز ترک اعتیاد مازندران، دوران درمان را سپری کردند.

به گزارش حرف آنلاین؛ علی شیرازی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: حدود ۱۴ هزار معتاد از ابتدای امسال تاکنون به صورت خود معرف در مراکز ترک اعتیاد، دوران درمان را سپری کردند.

وی کارگاه آموزشی و توانمند سازی مراکز اقامتی میان مدت استان تعداد مراکز ترک اعتیاد مازندران را ۵۶ مرکز اعلام کرد و افزود: در این مراکز معتادان خود معرف توسط کارشناسان مسئول تحت درمان و آسیب شناسی قرار گرفته و تحت کنترل هستند تا در سریع‌ترین زمان ممکن اعتیاد خود را ترک کنند.

شیرازی با بیان اینکه رتبه مازندران در بین ۳۱ استان کشور از نظر شیوع اعتیاد ۲۰ است، گفت: نباید به این رتبه بندی امیدوار بود، زیرا در صورت کم کاری و بی توجهی به موضوع خانمان سوز اعتیاد و پای کار نیامدن آحاد مردم و دستگاه‌های مختلف متولی، این رتبه به راحتی از دست خواهد رفت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران ادامه داد : در کنار توجه به بازپروری جسمانی معتادان باید متولیان امر به وضعیت روحی این قشر نیز توجه کنند تا مبادا این افراد دوباره در دام اعتیاد گرفتار شوند.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در خصوص ترک اعتیاد در جامعه بیش از پیش اثرگذار باشد، اذغان داشت : نباید با معتادانی که به صورت داوطلبانه حاضر به ترک شده اند با دیگر معتادانی که چنین هدفی ندارند به صورت یکسان برخورد کرد.