کاهش ۵۴ درصدی آمار تصادفات مازندران در هفته اول ۱۴۰۱

حرف آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از مراکز پزشکی قانونی مازندران جمع کشته های تصادفات نوروزی امسال (۱۴۰۱) در هفته اول تعطیلات در استان ۱۱ نفر (۹ مرد و ۲ زن )می باشد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد کاهش داشت. دکتر علی […]

حرف آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از مراکز پزشکی قانونی مازندران جمع کشته های تصادفات نوروزی امسال (۱۴۰۱) در هفته اول تعطیلات در استان ۱۱ نفر (۹ مرد و ۲ زن )می باشد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد کاهش داشت.

دکتر علی عباسی با بیان اینکه ۹ نفر در محور برون شهری و ۲ مورد هم در محور دورن شهری جان خود را از دست دادند ، افزود : آمار جمع آوری شده از کشته های تصادفات نوروزی مریوط به محدوده زمانی ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۵ فروردین امسال ۱۴۰۱ است و امکان تغییر در آن وجود دارد .

عباسی افزود : از کل آمار فوت شدگان ۸ نفر بومی و ما بقی غیر بومی هستند.

*بیشترین شهر

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : بابلسر با بیشترین و شهرستان‌های نور و قائمشهر ،ساری ،جویبار ، نوشهر آمل و نکا هر کدام با یک مورد فوتی در آن گزارش شده است.

وی با تاکید بر اینکه آمار ذکر شده از تلفات ،آمار اولیه این استان است که به صورت فوری از ۱۶ مرکز این اداره کل جمع آوری شده و به جهت امکان اضافه شدن تلفات از بین مصدومان حوادث رانندگی نوروزی که در بیمارستان ها بستری هستند آمار نهایی در هفته دوم اردیبهشت اعلام می‌شود.