کاهش 54 درصدی آمار تصادفات مازندران در هفته اول 1401

حرف آنلاین: مدير كل پزشكي قانوني استان گفت: بر اساس اطلاعات رسيده از مراكز پزشكي قانوني مازندران جمع كشته هاي تصادفات نوروزي امسال (1401) در هفته اول تعطيلات در استان 11 نفر (9 مرد و 2 زن )مي باشد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 54 درصد کاهش داشت. دكتر علي […]

حرف آنلاین: مدير كل پزشكي قانوني استان گفت: بر اساس اطلاعات رسيده از مراكز پزشكي قانوني مازندران جمع كشته هاي تصادفات نوروزي امسال (1401) در هفته اول تعطيلات در استان 11 نفر (9 مرد و 2 زن )مي باشد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 54 درصد کاهش داشت.

دكتر علي عباسي با بيان اينکه 9 نفر در محور برون شهری و 2 مورد هم در محور دورن شهری جان خود را از دست دادند ، افزود : آمار جمع آوري شده از كشته هاي تصادفات نوروزي مريوط به محدوده زماني 25 اسفند 1400 تا 5 فروردين امسال 1401 است و امكان تغيير در آن وجود دارد .

عباسي افزود : از کل آمار فوت شدگان 8 نفر بومی و ما بقی غیر بومی هستند.

*بیشترین شهر

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : بابلسر با بیشترین و شهرستان‌های نور و قائمشهر ،ساری ،جویبار ، نوشهر آمل و نکا هر کدام با یک مورد فوتی در آن گزارش شده است.

وی با تاكيد بر اينكه آمار ذكر شده از تلفات ،آمار اوليه اين استان است كه به صورت فوري از 16 مركز اين اداره كل جمع آوري شده و به جهت امكان اضافه شدن تلفات از بين مصدومان حوادث رانندگي نوروزي كه در بيمارستان ها بستري هستند آمار نهایی در هفته دوم ارديبهشت اعلام مي‌شود.