همه چیز درباره خانه کشتی حسن یزدانی در روستای لپوصحرا

حرف آنلاین : با تلاش و کوشش قهرمان کشتی جهان حسن یزدانی، سالن کشتی حضرت علی (ع) در منطقه لپو صحرا جویبار افتتاح شد. در مطلب ذیل ابتدا به گزیده ای از بیوگرافی این نابغه کشتی می پردازیم و سپس مطالبی در رابطه به سالن کشتی که توسط این پهلوان ساخته شده در ادامه می […]

حرف آنلاین : با تلاش و کوشش قهرمان کشتی جهان حسن یزدانی، سالن کشتی حضرت علی (ع) در منطقه لپو صحرا جویبار افتتاح شد.

در مطلب ذیل ابتدا به گزیده ای از بیوگرافی این نابغه کشتی می پردازیم و سپس مطالبی در رابطه به سالن کشتی که توسط این پهلوان ساخته شده در ادامه می آید .

 

بیوگرافی حسن یزدانی + عکس

حسن یزدانی چراتی متولد پنجم دی ماه ۱۳۷۳ کشتی گیر ایرانی در دسته ۸۶ کیلوگرم در دسته کشتی آزاد است . حسن یزدانی که در شهر جویبار متولد شده در پسر سوم یک خانواده ۶ نفره است . پدر وی نیز در رشته کشتی فعالیت داشت . محل زندگی وی در روستای لپو صحرا از توابع بخش گیل‌خوران شهرستان جویبار است.

از جمله افتخارات حسن یزدانی می تواند به مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو و مدال نقرهٔ المپیک ۲۰۲۰ توکیو نام برد . وی همچنین  در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱، و دارندهٔ یک مدال نقره و یک برنز قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ است. حسن یزدانی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ نیز مدال طلا را بدست آورد و همچنین دو عنوان قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد . حسن یزدانی کشتی را از ۱۱ سالگی آغاز کرد و ۵ سال بعد به عضویت تیم ملی نوجوانان درآمد که در همان سال به مدال برنز نوجوانان آسیا رسید . او ۱۹ روز بعد در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان توانست به مدال نقره برسد . حسن یزدانی در سال ۲۰۱۴ نیز  توانست به قهرمان جوانان آسیا و قهرمان جوانان جهان دست یابد . وی پس از آن به رده بزرگسالان آمد و افتخارات زیادی را در این رده کسب کرد .

 

حسن یزدانی خانه کشتی ساخت

با همت حسن یزدانی سالن کشتی حضرت علی (ع) در منطقه لپو صحرا جویبار، زادگاه این قهرمان المپیک و جهان افتتاح شد.

این مجموعه ورزشی با مساحت حدود ۱۰ هکتاری دارای قسمت های مختلف از جمله سالن کشتی به مساحت ۷۳۰ مترمربع که در سال ۱۴۰۱ افتتاح شد و قسمت های دیگر از قبیل سالن تیراندازی ، اسب سواری ، استخر ورزشی است که طی برنامه پیش بینی شده طی دو سال با اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی بهره برداری می شود . لازم به ذکر است برای ساخت سالن کشتی این مجموعه ورزشی حدود ۲٫۵ میلیارد تومان هزینه شده است که بخشی از آن از محل تسهیلات بانکی و بخشی دیگر از آورده حسن یزدانی بوده است .

نقش مجموعه ورزشی حسن یزدانی در مدال آوری ورزشکاران مازنی

در این راستا مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز اظهار داشت : برای راه اندازی و تکمیل این مجموعه ورزشی در فازهای بعدی رایزنی های لازم انجام می شود و اعتبارات آن از محل اعتبارات استانی و ملی صورت خواهد گرفت . حسن رنگرز با اشاره به نقش این مجموعه ورزشی در ورزش استان اظهار کرد : با اتمام این مجموعه می توانیم تاثیر مثبتی در قهرمان سازی ورزشکاران  و مدال آوری آنان در رویدادهای جهانی ایجاد کنیم .

 

 

 

 

مسیر دسترسی به روستای لپوصحرا

 

بیشتر بخوانید …