نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در قائم‌شهر افتتاح می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از افتتاح نمایشگاه ملی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در ۱۵ مرداد سال جاری در شهرستان قائم‌شهر خبرداد. سیف‌الله فرزانه با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه ملی در بخش صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گفت: این نمایشگاه با بیش از ۱۵۰ غرفه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرستان قائم‌شهر برگزار می‌شود. […]

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از افتتاح نمایشگاه ملی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در ۱۵ مرداد سال جاری در شهرستان قائم‌شهر خبرداد.

سیف‌الله فرزانه با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه ملی در بخش صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گفت: این نمایشگاه با بیش از ۱۵۰ غرفه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرستان قائم‌شهر برگزار می‌شود. وی با اشاره به حضور۸۰ هنرمند صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از سراسر کشور گفت: در این نمایشگاه آثار شاخص و بومی هر استان، به نمایش درخواهد آمد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری مازندران افزود: آثار دارای نشان مهر اصالت بین‌المللی و ملی استان بخش مهمی از این نمایشگاه است. وی همچنین از برپایی کارگاه آموزشی در رشته‌های سفال و لاک‌تراشی برای مردم به‌خصوص کودکان بازدیدکننده از نمایشگاه خبر داد و گفت: در حاشیه این نمایشگاه جشن نشان جغرافیایی ۵ رشته جاجیم، گلیج، متکازین، لاک تراشی و سفال نیز برپا خواهد شد. به گزارش فارس، نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از ۱۵ تا ۱۹ مردادماه سال جاری از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرستان قائم‌شهر برگزار می‌شود.