فوت۳۸۲ نفر ناشی از تصادفات رانندگی در سال جاری

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : طی هشت ماهه امسال تعداد ۳۸۲ نفر (۳۱۲ مرد و مابقی زن) در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش داشت. بیشترین و کمترین شهرها بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های […]

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : طی هشت ماهه امسال تعداد ۳۸۲ نفر (۳۱۲ مرد و مابقی زن) در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش داشت.

بیشترین و کمترین شهرها
بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری و میاندرود با ۶۸ ، آمل با ۵۲ ، بابل با ۴۴ و فریدونکنار با ۵ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

*بیشترین تلفات مربوط به تصادفات برون شهری است

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت : مطابق آمارهای موجود بیشترین تعداد قربانیان حوادث رانندگی مربوط به تصادفات برون شهری و راه روستایی است. بطوریکه در مسیرهای برون شهری و راه روستایی ۲۷۷ جان باخته اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یک درصدی را نشان می دهد.

*افزایش ۲ درصدی مصدومان حوادث رانندگی طی هشت ماه امسال

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در هشت ماه امسال، ۸ هزار ۸۱۰ نفر مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی اسنان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو درصد افزایش داشت.

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند. پایان پیام