غرس ۱۴ هزار اصله نهال در حاشیه جاده‌های مازندران

حرف آنلاین: استاندار مازندران گفت: تاکنون عملیات کاشت ۱۴ هزار اصله نهال در حاشیه جاده‌های اصلی و فرعی استان در چارچوب یادمان مرحوم علامه حسن زاده آملی انجام شد و این طرح تداوم خواهد یافت. سید محمود حسینی پور با اشاره به این که طرح درختکاری از روزهای آغازین فعالیت مدیریتی وی در دستور کار […]

حرف آنلاین: استاندار مازندران گفت: تاکنون عملیات کاشت ۱۴ هزار اصله نهال در حاشیه جاده‌های اصلی و فرعی استان در چارچوب یادمان مرحوم علامه حسن زاده آملی انجام شد و این طرح تداوم خواهد یافت.

سید محمود حسینی پور با اشاره به این که طرح درختکاری از روزهای آغازین فعالیت مدیریتی وی در دستور کار قرار گرفت، افزود : با توجه به اهمیت موضوع درختکاری، این مهم در سه سطح شامل ؛ سطح اول حوزه معاونت اقتصادی ، سطح دوم در حوزه فرمانداران و جهادکشاورزی و سطح سوم در حوزه بخش به ریاست بخشداران مورد بررسی قرار گرفته است.
 
وی اظهار کرد:  در فاز اول، طرح درختکاری در دی ماه در شهرهای قائمشهر،ساری، میاندورود و نکا عملیاتی و اجرایی شد و در فاز دوم در هفته اول بهمن ماه از شهرهای محمود آباد تا نوشهر در حال اجرا است که جلسات این مهم در سطح فرمانداران و با حضور مدیران ستادی استانداری در فرمانداری نور و سایر شهرستان ها برگزار شد. 

طرح درخت کاری درحاشیه جاده های مازندران پس از دستور استاندار با برگزاری جلسه کارشناسی با حضور ادارات کل منابع طبیعی ساری و نوشهر، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل محیط زیست ، اداره کل امنیتی انتظامی استانداری، اداره کل هماهنگی امور اقتصادی و اداره کل دفتر جذب سرمایه گذاری و اشتغال استانداری به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار و راهکارهای عملیاتی آن بررسی شد.

 استاندار مازندران برای تمامی ۲۲ فرماندار استان به عنوان مسئول هماهنگی ، پیگیری و اجرای طرح درختکاری حاشیه جاده‌های اصلی و معابر شهری حوزه تحت مدیریتشان حکم زده است و آنان را به پیگیری این موضوع تا رسیدن به نتیجه مطلوب ملزم کرده است.

عملیات اجرایی درختکاری در حاشیه جاده‌های مازندران به نام علامه حسن حسن‌زاده آملی با دستور استاندار مازندران به معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری از هیجدم آذر ماه در استان آغاز شد.

طبق دستور حسینی پور این طرح توسط مهندسین حوزه کشاورزی براساس استانداردهای مهندسی در انتخاب نوع درخت و متناسب با شرایط آب و هوایی استان و گونه هایی که زیبایی و جلوه های بصری داشته باشد ، در حال انجام است.
مازندران حدود ۱۱ هزار کیلومتر جاده دارد که حدود چهار هزار کیلومتر آن جاده اصلی و بقیه جاده های روستایی است.

آیت الله حسن حسن زاده آملی مشهور به علامه حسن زاده ، فیلسوف و عارف مشهور شیعه سوم مهر ماه امسال در سن ۹۳ سالگی دار فانی را وداع کرد و به دیار باقی شتافت./ایرنا