شناسایی ۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در سواحل مازندران

حرف آنلاین: معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: چهارصد نقطه حادثه خیر و پرخطر در سواحل استان شناسایی شده است. روح الله سلگی گفت: موج جدید سفر به مازندران از عید فطر آغاز خواهد شد به همین دلیل برای ساماندهی اقتصاد و فرهنگ در سواحل، کارگروه‌های تخصصی تشکیل می‌شود و فرمانداران شهرستان‌های ساحلی […]

حرف آنلاین: معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: چهارصد نقطه حادثه خیر و پرخطر در سواحل استان شناسایی شده است.

روح الله سلگی گفت: موج جدید سفر به مازندران از عید فطر آغاز خواهد شد به همین دلیل برای ساماندهی اقتصاد و فرهنگ در سواحل، کارگروه‌های تخصصی تشکیل می‌شود و فرمانداران شهرستان‌های ساحلی مسئولیت ساماندهی سواحل را بر عهده دارند.

به گفته او چهارصد نقطه حادثه خیز و پرخطر در سواحل استان شناسایی شده است که مختصات آن به فرمانداران جهت مدیریت ابلاغ خواهد شد و از ظرفیت نیرو‌های داوطلب بسیجی و هلال احمر برای جلوگیری از حوادث تلخ غرق شدن استفاده می‌شود.

در تعطیلات نورزی امسال ناجیان غریق به صورت سازمان یافته در سواحل مستقر نبودند و اگرچه قایقرانان و نیرو‌های داوطلب جان ۱۵ تن را از خطر غرق شدن در دریا نجالت دادند، اما دو تن در آب‌های ساحلی مازندران جان باختند.

به گفته سلگی نوروز امسال سونامی پانزده میلیون نفر شب اقامت در مازندران به خوبی مدیریت شد.

هنوز تصمیمی برای آغاز طرح دریا در مازندران گرفته نشده است، اما هیات نجات غریق استان پیشنهاد داده است با بکارگیری ۱۶۰۰ ناجی که ۷۰۰ نفر بیشتر از پارسال است طرح دریا از اواسط اردیبهشت آغاز شود./صداوسیما